Rinkēvičs par situāciju Ukrainā: Es tur neredzu lielu pagurumu vai izmisumu

Ukraina cīnās, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Kā zināms, 25. novembrī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs darba vizītes Ukrainā laikā piedalījās Holodomora 90. gadadienas atceres pasākumā, otrajā Starptautiskajā pārtikas nodrošinājuma samitā “Graudi no Ukrainas”, kā arī tikās ar Ukrainas premjerministru Denisu Šmihaļu (Denys Shmyhal) un Ukrainas Augstākās Radas priekšsēdētāju Ruslanu Stefančuku (Ruslan Stefanchuk).

“Tie cilvēki, ar kuriem es tikos – gan amatpersonas, gan Čerņihivas apgabala iedzīvotāji, gan cilvēki Kijivā – viņi ir apņēmības pilni turpināt cīņu, bet viņiem vajag vairāk palīdzību. Viņiem vajag vairāk militāro palīdzību, arī finansiālo palīdzību,” uzsvēra Rinkēvičs.

Viņš atzina, ka tur neredz lielu pagurumu vai izmisumu.

Vienlaikus ukraiņi ir bažīgi par to, ka viņu cīņa sāk bālēt starptautiskās uzmanības lokā. “Ukraiņi ir nedaudz nobažījušies, ka viņu cīņa sāk no starptautiskās sabiedrības apziņas ja ne pazust, tad aiziet tādā otrā plānā. Tas ir viens no Latvijas un citu līdzīgi domājošu valstu uzdevumiem – atgādināt par to, ka mēs nedrīkstam pagurt,” sacīja prezidents.

“Mums šobrīd ir trīs lieli uzdevumi. Panākt to, ka Ukrainas apgāde ar militāro ekipējumu, munīciju turpinātos. Panākt, lai Eiropas Savienība decembra samitā lemj par sarunu sākšanu ar Ukrainu par pievienošanos Eiropas Savienībai. Un trešais – panākt makrofinansiālo palīdzību 50 miljardu eiro apmērā Ukrainai,” sacīja prezidents.

Savukārt vērtējot, kā varētu attīstīties situācija starp Izraēlu un teroristisko organizāciju “Hamās”, viņš atzina, ka daudz ko var noteikt pilnīga nejaušība.

“Runājot gan ar Izraēlas prezidentu, gan ar palestīniešu pašpārvaldes prezidentu, ir skaidrs, ka viņi ļoti labi saprot, ka tā situācija ir tik sprādzienbīstama, ka pat neapzināta, nejauša rīcība var faktiski novest pie pilna mēroga karadarbības,” sacīja Rinkēvičs.

Prezidents sacīja: “Palestīniešu pašpārvalde uzsver – viņi neatbalsta “Hamās”. Viņi saka, ka politisks process šajā fāzē ir vienkārši grūti iedomājams, tā cīņa ar teroristiem turpināsies. Bet mēs arī redzam, ka iet bojā civiliedzīvotāji. Starptautiskā sabiedrība – gan ANO, gan citas struktūras ir pamatīgi izgāzušās.”

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro