Rinkēvičs: Tikai paši ukraiņi var slēgt mieru, ne mēs

Tikai paši ukraiņi var slēgt mieru, ne mēs, lai ko mēs šeit domātu, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Divus gadus pēc tam, kad Krievijas izvērsa pilna apmēra iebrukumu Ukrainā, Latvijā veiktās SKDS aptaujas rezultāti liecina, ka katrs trešais jeb 34,3% iedzīvotāju drīzāk atbalstītu karadarbības pārtraukšanu, pat ja Ukrainai tās vārdā jāpiekrīt kompromisiem, vēstīja raidījums “Kas notiek Latvijā?”.

Komentējot šo aptauju, Rinkēvičs pauda:”Sabiedrības viedoklis atspoguļo mūsu fragmentāciju, Krievijas ilgstošu propagandu, un jāņem vērā cilvēku noskaņojums – kurš grib karu? Protams, ka visi grib mieru. [..] Neaizmirsīsim to, ka šobrīd Ukrainas uzvaras stratēģiju ir definējusi pati Ukraina, tikai paši ukraiņi var slēgt mieru, ne mēs.”

“Viena lieta, kas tiešām ir pārsteigusi nesagatavotus un pie kā tagad drudžaini strādā, ir Eiropas aizsardzības industrijas mobilizācija. [..] Mēs redzam, ka ne tikai Ukrainai nepieciešama munīcija un aprīkojums, bet arī mums pašiem,” sacīja Rinkēvičs.

Viņš norādīja, ka mums ir jāsaprot, ka drošība ir process: “Mums ir jāsaprot, ka drošība ir process. Te mēs nevarēsim teikt, ka nu ir viss. Tā vide mainās. Mēs esam ievērojamu progresu sasnieguši cīņā pret hibrīduzbrukumu, konkrēti žogs uz austrumu robežas. Ar Baltkrieviju – tur jau ir ļoti labs progress, ar Krieviju – šogad tas ir jāpabeidz.”

Tāpat viņš sacīja, ka mums ļoti daudz darāms ir krīžu vadībā, civilajā aizsardzībā. “Tā nelaime, kur es nevaru līdz galam piekrist arī pašvaldību vadītājiem – mēs nezinām, ko darīt. Patiesībā tie plāni jau ir, bet plāni uz papīra nav nekas. Plānus nemitīgi ir jāpilnveido, jāorganizē mācības,” sacīja Valsts prezidents.

Saeima, lai aizsargātu Latvijas sabiedrības drošību, labklājību un citu personu tiesības (tostarp tiesības uz īpašumu), steidzami pieņēmusi Zemkopības ministrijas sadarbībā ar citām institūcijām izstrādātos grozījumus Lauksaimniecības un lauku attīstības likumā, nosakot: turpmāk ir aizliegta lauksaimniecības un lopbarības produktu ievešana Latvijā no Krievijas un Baltkrievijas, kā arī Krievijas vai Baltkrievijas izcelsmes lauksaimniecības un lopbarības produktu ievešana Latvijā no citām trešajām valstīm.

“Mums ir jāstrādā pie tā, lai [citas valstis tam] sekotu. Ja viena valsts to ir sākusi darīt, tad es esmu pārliecināts, ka citās valstīs spiediens sāks pieaugt. Vai tas notiks rīt, parīt? Nē, bet tas ir mūsu diplomātijas uzdevums. [..] Es domāju, ka Saeima ir rīkojusies pareizi. Šodien šis likumprojekts tiks atsūtīts uz Rīgas pili, un es viņu ceru vēl šodien izsludināt, un viņš stāsies spēkā,” sacīja Rinkēvičs.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro