Saeimas sēdē tiks skatīts opozīcijas deputātu iesniegtais Mūrnieces demisijas pieprasījums

Saeimas ārkārtas sēdē šodien paredzēts skatīt opozīcijas partiju “Latvijas pirmajā vietā” (LPV) un “Stabilitātei” deputātu rosināto jautājumu atbrīvot no amata aizsardzības ministri Ināru Mūrnieci (NA). Kā šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Saeimas deputāts Aleksejs Rosļikovs (“Stabilitātei”), ka, ja šajā situācijā ministrs nav spējīgs rīkoties politiski atbildīgi, tad demisija ir neizbēgama.

“Mēs neuzskatām, ka Mūrnieces kundze un Nacionālā apvienība ir tie cilvēki, kas ir organizējusi šo iepirkumu, bet šeit ir politiskā atbildība. Mūsu skatījumā, ja viņas pilnvaras laikā konkrētais iepirkums tika atklāts, viņai jārīkojas izlēmīgi. Pirmkārt, visi valsts sekretāri ārā no darba, visiem ministrijas darbiniekiem, kuri pielikuši roku iepirkumam, ir jābūt atbrīvotiem no amatiem. [..] Ja šajā situācijā ministrs nav spējīgs rīkoties politiski atbildīgi, tad demisija ir neizbēgama,” sacīja Rosļikovs.

Pēc frakcijas “Latvija Pirmajā vietā” iniciatīvas savākti 18 Saeimas deputātu paraksti, lai pieprasītu aizsardzības ministres Ināras Mūrnieces demisiju (Kārtības rullis nosaka, ka nepieciešami vismaz 10 paraksti). Šis pieprasījums balstās Aizsardzības ministrijas skandalozajā iepirkumā, kas noslēdzās ministres pilnvaru laikā un par kuru nu jau ierosināta dienesta izmeklēšana un atstādinātas ministrijas amatpersonas.

Kā norāda partija: “Saskaņā ar publiski pieejamu informāciju, pagājušā gada decembrī kāds neliels uzņēmums Aizsardzības ministrijā ieguva 220 miljonus eiro vērtu līgumu uz vairākiem gadiem. Līgums, kas publiski izskanējušajā informācijā saistīts ar Nacionālo Bruņoto spēku pārtikas apgādi, faktiski uzliek nelielajam uzņēmumam “Zītari LZ” par pienākumu vien izveidot noteiktu loģistikas sistēmu, kas nodrošinās pārtikas piegādi un uzkrājumus Latvijas Nacionāliem bruņotiem spēkiem kā miera, tā arī kara gadījumā. Līgums par pārtikas piegādi Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām ir uz turpmākajiem pieciem gadiem. Turklāt iepirkums, kas uzsākts bijušā ministra Arta Pabrika laikā, tika pabeigts jau esošās aizsardzības ministres Ināras Mūrnieces laikā, kas uzliek ministrei tiešu politisku atbildību par noslēgto līgumu. Nav šaubu, ka uzņēmumam “Zītari LZ”, kam apgrozījums 2021. gadā bija nedaudz virs 140 000 eiro, līgums ar pusmiljonu eiro lielu apgrozījumu ir ārkārtīgi liela veiksme, lai neteiktu – skandalozs darījums, par kuru atbildību no bijušā ministra Arta Pabrika labprātīgi pārņēmusi un uzņēmusies esošā ministre Ināra Mūrniece.”

“Otrkārt, pamatotas bažas raisa izskanējusī informācija par to, ka pārsimt miljonu lielo iepirkumu uzvarējušā uzņēmuma īpašniekiem ir cieša saistība ar atsevišķām politiskām partijām, kas varētu būt sekmējušās šo uzvaru. Konkrēti ir runa par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja datu bāzē fiksētiem ziedojumiem 2022. gada 14.Saeimas vēlēšanās. Arī LETA 2023. gada 21. februārī publicēta ziņa ’’Iepriekšējā ministra politiskā biroja pārstāvis iesaistījies lemšanā par 220 miljonus eiro vērto armijas pārtikas iepirkumu’’ aizdomas par negodprātīgām darbībām un iespējamu korupciju tikai pastiprina. Iespējams, tieši šie politiskie sakari ir sekmējuši konkrētā uzņēmuma uzvaru simtiem miljonu eiro lielajā iepirkumā. Ja tas tiešām tā ir, tad tā ir kaunpilna ēna par valdošo ’’draugu būšanu’’ Aizsardzības ministrijā, kam jārūpējas par Latvijas pilsoņu drošību,” pausts partijas paziņojumā.

Tikmēr pati aizsardzības ministre Ināra Mūrniece paziņojusi, ka neredz pamatu uzņemties politisko atbildību par iepriekšējā ministra Arta Pabrika laikā īstenoto Aizsardzības ministrijas (AM) 220 miljonu eiro vērto pārtikas iepirkumu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vajadzībām.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro