Siliņa: Šīs koalīcijas sarunas no citām atšķiras ar to, ka tās ir bijušas konstruktīvas

Topošā premjerministre Evika Siliņa (JV) ir pārliecināta, ka viņas valdībai būs Saeimas atbalsts. To Siliņa apliecināja šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma”.

“Šis bija tāds saspringts laiks un mēs intensīvi strādājām, lai būtu valdības deklarācija un aktuālo darbu saraksts. Man ir pārliecība, ka manai valdībai būs Saeimas atbalsts. Šīs koalīcijas sarunas no citām atšķiras ar to, ka tās ir bijušas konstruktīvas,” sacīja E. Siliņa.

Viņa norādīja, ka valdības rīcības plāns taps tad, kad ministri tiks apstiprināti: “Jau nākamnedēļ uzsāksim darbu pie valsts budžeta, lai varētu dot iespēju gan iestādēm, gan pašvaldībām plānot savus darbus. Rīcības plāns taps paralēli budžeta plānam.”

Kā zināms, 12. septembrī topošās koalīcijas partneri, partiju apvienība “Jaunā Vienotība”, “Zaļo un zemnieku savienība” un “Progresīvie”, vienojās par valdības deklarācijas projektu. Deklarācijas projekta 39 punktos apkopoti jaunās valdības galvenie sasniedzamie mērķi un uzdevumi. Partneri arī vienojušies par konkrētiem darbiem, kas jāpaveic līdz šī gada beigām, kas tiks pievienoti deklarācijai.

Partijas arī vienojušās par konkrētiem darbiem, kas jāpaveic līdz 2023. gada 31. decembrim, un tie ir:

  • ieviest mehānismus elektroenerģijas sadales tīklu tarifu pieauguma daļējai kompensācijai;
  • banku konkurences uzlabošanai ieviest risinājumus hipotekāro kredītu refinansēšanas pakalpojumu plašākam piedāvājumam un novērst administratīvos un finanšu ierobežojumus klientu pārejai starp kredītiestādēm;
  • ieviest banku peļņas nodokli;
  • ratificēt Eiropas Padomes Konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu;
  • nostiprināsim pāru kopdzīves regulējumu;
  • izstrādāt ilgtspējīgu izglītības finansēšanas modeli.

Plānots, ka jauno valdību veidojošie politiskie spēki līgumus par valdības izveidošanu parakstīs piektdien, 15. septembrī, Saeimā.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro