Smiltēns: Mamikins ir jāsauc pie kriminālatbildības

Saeimas deputāts Edvards Smiltēns (Apvienotais saraksts) vērsies Valsts drošības dienestā, lūdzot saukt pie kriminālatbildības Andreju Mamikinu par noziegumu pret mieru un kara noziegumu publisku slavināšanu.

Edvards Smiltēns norāda: “No Latvijas žurnālista un mūsu valsts pārstāvja Eiropas Parlamentā līdz slepkavu izpalīgam – tāds ir nodevības ceļš. Un nav svarīgi, kādi bijuši motīvi – nauda, melnas mapītes vai kas cits. Svarīgi, ka neesam ar to mierā. Kara noziegumu slavināšana, slepkavu un varmāku attaisnošana, Latvijas nomelnošana – domāju, ka pierādījumu ir diezgan. Tāpēc esmu vērsies Valsts drošības dienestā ar lūgumu sākt kriminālprocesu pret Andreju Mamikinu par noziegumu pret mieru un kara noziegumu publisku slavināšanu. Tādiem cilvēkiem jāatbild par padarīto gan pēc likuma, gan pēc taisnības.”

Viņš norāda, ka Latvijas publiskajā telpā izskanējusī informācija par Andreja Mamikina publiskajiem izteikumiem un aktivitātēm sociālajos tīklos nepārprotami parāda, ka viņš ir aktīvs Krievijas propagandas izplatītājs, kurš publiski slavina Krievijas paveiktos noziegumus. Piemēram, Krievijas iebrukumu Ukrainā Mamikins dēvē par specoperāciju. Viņš cenšas atspēkot apgalvojumus par Krievijas armijas pastrādāto slaktiņu Bučas pilsētā. Neraugoties uz padomju režīmu slavinošu objektu eksponēšanas aizliegumu, Mamikins pauž pārliecību, ka Latvijā tiks atjaunoti padomju pieminekļi.

“Tas ir acīmredzams, ka Mamikins izplata un publiski slavina tādu informāciju, kas satur noziegumu pret mieru un kara noziegumu atzinīgu novērtēšanu, cildināšanu, pauž savu pozitīvo attieksmi par Krievijas īstenotajiem noziegumiem Ukrainā. Saskaņā ar Latvijas tiesību aktiem nozieguma pret mieru un kara nozieguma publiska slavināšana ir krimināli sodāms noziegums. Tāpēc Smiltēns ir nosūtījis vēstuli Valsts drošības dienesta priekšniekam Normundam Mežvietam, kurā lūdzis sākt kriminālprocesu pret Mamikinu pēc Krimināllikuma 74.1 panta par noziegumu pret mieru un kara noziegumu publisku slavināšanu,” pauž Smiltēns.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro