Šonedēļ laiks kļūs siltāks un nokrišņiem bagātāks

Šonedēļ laikapstākļi būs mainīgi. Vēl pirmdien Latvijas teritorijā saglabāsies anticiklona ietekme, tādēļ laiks būs lielākoties skaidrs un sauss, un nakts stundās gaisa temperatūra joprojām pazemināsies zem 0° atzīmes. Savukārt no otrdienas laika apstākļus pakāpeniski sāks noteikt ciklonu darbība – debesīs palielināsies mākoņu daudzums un palaikam gaidāmi arī nokrišņi. Kā arī ieplūdīs siltāks gaiss – termometra stabiņam lielākoties pieturoties virs 0° atzīmes, naktīs būs siltāk un nedēļas nogalē diennakts gaišajās stundās gaiss iesils virs +10°.

Pirmdien Latvijā vēl aizvien būs jūtama anticiklona ietekme. Laiks būs lielākoties skaidrs un sauss. Pūtīs lēns līdz mērens austrumu, dienvidaustrumu vējš. Naktī termometra stabiņš noslīdēs līdz 0…-5°, austrumu rajonos, kā ierasts, būs par dažiem grādiem zemāk, tur -6…-9°. Tikmēr dienā gaiss iesils līdz +2…+7°.

Otrdien un trešdien pastiprināsies ciklona ietekme, kā rezultātā debesīs palielināsies mākoņu daudzums un vietām gaidāmi arī nokrišņi. Dominēs lēns līdz mērens austrumu, dienvidaustrumu vējš, kas trešdien no rīta iegriezīsies no dienvidaustrumiem, dienvidiem. Lielākajā daļā valsts teritorijas minimālā gaisa temperatūra gaidāma -3…+3° robežās, dienās gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +3…+7°.

Darba nedēļas otrajā pusē Latvijā ieplūdīs siltāka gaisa masa un laika apstākļus turpinās noteikt ciklonu darbība, līdz ar to gan mākoņu, gan nokrišņu būs vairāk. Naktis vairs nebūs tik dzestras – visā valsts teritorijā gaisa temperatūra pieturēsies virs 0 grādiem. Arī dienas būs siltākas – galvenokārt dienvidu rajonos gaisa temperatūra sasniegs +10°.

Brīvdienās sinoptiskā situācija būs līdzīga – lielākajā valsts daļā gaidāms mākoņains laiks un palaikam līs. Vietām pūtīs arī brāzmains vējš. Saglabājoties siltam laikam, sestdien daudzviet, bet svētdien jau tikai vietām termometra stabiņš varētu pakāpties līdz +12…+14°.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro