Vairāk nekā trešdaļa vecāku savus bērnus par labām sekmēm ir gatavi atalgot finansiāli

Labi sasniegumi skolā ir vispopulārākais mērķis, par ko vecāki būtu gatavi atalgot savus bērnus ar naudu – šādu motivācijas veicināšanu atbalsta vairāk nekā trešdaļa jeb 39 % vecāku Latvijā. Vienlaikus teju puse uzskata, ka par ikdienas pienākumu veikšanu savām atvasēm tomēr nebūtu jāmaksā, liecina bankas Citadele veiktā aptauja.

Otra populārākā atbilde liecina, ka respondenti (22 %) būtu gatavi atalgot savus bērnus par dažādiem mājas uzkopšanas darbiem, piemēram, istabas sakārtošanu vai trauku novākšanu pēc ēdienreizēm. Savukārt par dārza darbiem būtu gatavi maksāt 13 % aptaujāto.

“Atalgojums par paveiktu darbu bērniem un jauniešiem var veicināt lielāku izpratni par naudas vērtību un apziņu, ka tās nopelnīšanā jāgulda laiks un pūles. Arī vecāku maciņos nauda nenonāk tāpat vien – bērniem ir svarīgi to saprast. Tāpēc Citadeles mobilo lietotni esam papildinājuši ar jaunu digitālu uzdevumu rīku, ar kura palīdzību vecāki var radošā veidā atalgot savus bērnus par paveikto. Lai uzdotu uzdevumu, var izmantot kādu no bankas piedāvātajām iespējām vai brīvi ierakstīt savu, norādot uzreiz arī noteiktu atalgojumu. Kad uzdevums izpildīts, atvase savā kontā saņem pārskaitījumu jeb atalgojumu, kas sākotnēji tika norādīts. Tas ir vēl viens saistošs veids, kā ģimenē veicināt sarunas par naudu, tās pelnīšanu un atbildīgu tērēšanu,” saka Mārtiņš Bērziņš, bankas Citadele digitālās pieredzes attīstības daļas vadītājs.

Dati liecina, ka 12 % aptaujāto bērnus gatavi motivēt ar naudu dalībai dažādās sporta aktivitātēs. Savukārt par automašīnas nomazgāšanu un brāļa vai māsas pieskatīšanu bērnus ar naudu gatavi atalgot 8 % vecāku, savukārt 7 % – par mājdzīvnieku aprūpi un grāmatu lasīšanu.

Vismazāk jeb 2 % aptaujāto vecāku norāda, ka gatavi atalgot bērnus par noteiktu laiku bez viedtālruņa vai datora izmantošanas.

Iedzīvotāji vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem visbiežāk atbildējuši, ka neatbalsta bērnu motivēšanu ar naudu. Šādu viedokli aptaujā pauduši 47 % respondentu.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro