Valdība piešķir 3,7 miljonus eiro hokeja čempionāta rīkošanai

Kārtējo reizi Latvijas sabiedrību pāršalcis sašutuma vilnis – kādēļ Covid – 19 pandēmijas krīzes laikā Latvijas valdība piešķīrusi 3,7 miljonus eiro hokeja čempionāta rīkošanai?

Šī gada pavasarī valdība atbalstīja rosinājumu piešķirt līdz 3,7 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai segtu pasaules čempionāta hokejā vīriešiem organizēšanas izdevumus. Līdz 3 609 736 eiro piešķirts IZM un pārskaitīšanai LHF, savukārt līdz 90 264 eiro piešķirts Iekšlietu ministrijai. Tiek lēsts, ka kopējās visa čempionāta organizēšanas izmaksas būs 12 miljoni eiro, kā arī papildu divus miljonus eiro IIHF ir rezervējusi Covid-19 drošības protokola prasību nodrošināšanai čempionātā.

Jau izskanējusi informācija, ka ņemot vērā epidemioloģisko situāciju Latvijā, klātienē spēles skatīties nevarēs un, līdz ar to, arī tradicionālais tūristu pieplūdums galvaspilsētā nav gaidāms. Sabiedrībā tas radījis šašutuma vilni – vai tiešām Covid – 19 pandēmijas brīdī, kad daudzas nozares piedzīvo dziļu krīzi, Latvijai jāiegulda tik lieli līdzekļi Pasaules Hokeja čempionāta rīkošanā? Kāds ir jūsu viedoklis? Aicinām izteikties komentāros!

Informācija par Pasaules čempionātu hokejā 2021

2021.gada pasaules čempionāts norisināsies Rīgā no 21.maija līdz 6.jūnijam. Iepriekš jau izskanējusi informācija, ka IIHF padome nobalsoja par Rīgas apstiprināšanu par vienīgo 2021.gada pasaules hokeja čempionāta rīkotāju. Šī gada pasaules čempionāts bija jāuzņem Minskai un Rīgai, taču 18.janvārī IIHF Padomes sēdē Baltkrievijas galvaspilsētai tika atņemtas meistarsacīkšu rīkotāju tiesības.

2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā – Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā – Zviedrijai un Dānijai.

Komentāri