Valsts prezidents: daudzveidīgā kultūras dzīve Daugavpilij piešķir īpašu raksturu

4. aprīlī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā Valsts prezidents Egils Levits tikās ar kultūras jomas pārstāvjiem, pārrunājot Daugavpils kultūras iestāžu un biedrību darbību. Valsts prezidents norādīja: “Kultūras dzīve Daugavpilī ir intensīva un daudzveidīga. Paldies, ka uzturat šo kultūras procesu, kas Daugavpilij piešķir īpašu raksturu!”

Jāuzsver, ka 4. aprīlī trīs Latvijas pilsētas – Daugavpils, Liepāja, Valmiera – iesniegušas pieteikumus 2027. gadā Latvijā gaidāmajam Eiropas Kultūras galvaspilsētas gada 2. kārtas konkursam. Arī Daugavpils ir noslēguši darbu pie pieteikuma sagatavošanas un iesniegšanas Eiropas Komisijas izvirzītajai starptautiskajai žūrijai.

Tikšanās laikā tika pārrunāts 3. aprīlī Daugavpilī notikušais atbalsta koncerts Ukrainai ar dažādu Latvijas mūziķu dalību, tādējādi izrādot solidaritāti ukraiņu tautai kara traģēdijas laikā. Valsts prezidents arī apskatīja mākslas centra kolekcijā esošo ukraiņu mākslinieku darbu izstādi “Caurvējā”.

Ar Valsts prezidentu tikās Daugavpils Marka Rotko mākslas centra vadītājs Māris Čačka, VAS “Daugavpils teātris” valdes priekšsēdētājs Oļegs Šapošņikovs, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas direktors Aivars Broks, PIKC “Daugavpils Dizaina un mākslas skolas “Saules skola”” direktore Ingūna Kokina, Daugavpils Kultūras pārvaldes vadītāja Eleonora Kleščinska, Eiropas Kultūras galvaspilsētas pieteikuma “Daugavpils 2027” izstrādes koordinatore Diāna Soldāne, Daugavpils Vienības nama vadītāja Regīna Osmane, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja vadītāja Ruta Ģiptere, Latgales Centrālās bibliotēkas vadītāja Jeļena Šapkova, Daugavpils Krievu kultūras centra vadītāja Nataļja Kožanova, Daugavpils Poļu kultūras centra vadītāja Žanna Stankeviča, Daugavpils Baltkrievu kultūras centra vadītāja Žanna Romanovska un Daugavpils Baltkrievu Kultūras centra kultūras projektu vadītāja Dagnija Ļitvinovska.

4.–5. aprīlī Valsts prezidents Egils Levits atrodas reģionālajā vizītē Daugavpilī. Rīt, 5. aprīlī, Valsts prezidents piedalīsies diskusijā ar Latgales plānošanas reģiona pašvaldību vadītājiem par Latgales attīstības perspektīvām jaunajos ģeopolitiskajos un ekonomiskajos apstākļos, ar jauniešiem diskutēs par Satversmes vērtībām debatēs “Zaļās nākotnes sapnis. Vai uz šodienas labklājības rēķina?”, kā arī apmeklēs Daugavpils 12. vidusskolu un uzņēmumu “Axon Cable”. Vairāk informācijas saitē: https://www.president.lv/lv/jaunums/valsts-prezidents-latgale-aicinas-stiprinat-valsts-un-pasvaldibu-sadarbibu-jaunajos-geopolitiskajos-un-ekonomiskajos-apstaklos

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro