VARAM: Pašvaldībām ir grūtības ar budžetu izveidi 2024. gadam

Pašvaldībām ir grūtības ar budžetu izveidi 2024. gadam, LTV raidījumā “Rīta panorāma” norādīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa (JV).

“Redzam, ka pašvaldībām ir grūtības ar budžetu izveidi 2024. gadam un tad ir vairāki objektīvi apstākļi, piemēram, minimālās algas kāpums, tas ir deinstitucionalizācijas projekts, arī procentmaksājumi par kredītiem un citi aspekti. Atšķirībā no Rēzeknes, citas pašvaldības ar šo uzdevumu tiek galā,” norādīja I.Bērziņa.

Turpinot par Rēzeknes gadījumu, ministre norādīja, ka lēmums par Rēzeknes domes atlaišanu Ministru kabinetā varētu nonākt divu nedēļu laikā, ja nemainīsies citi apstākļi: “Ja būs jauna situācija, mums nepieciešams vērtēt, kāds ir iedzīvotājiem labākais risinājums konkrētajā situācijā. Ja viss notiek bez aizķeršanās, tad Saeimā tam būs nepieciešamas 2-3 nedēļas. Plāns varētu būt gatavs marta beigās vai aprīļa sākumā.”

Kā zināms, Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Gints Kaminskis pauda, ka jau pašlaik finanšu situācija pašvaldībās nav normāla, jo vietvaras ar grūtībām sabalansē budžetus. Viņš to saista ar pašvaldību finansēšana sistēmu, kas nu esot nonākusi līdz savam zemākajam punktam.

“Situācija nav normāla. Tas, ko mēs dzirdam no dažādiem reģioniem, kur pašvaldības ar grūtībām sabalansē budžetu, – tas nav tāpēc, ka ir neprofesionāli darbinieki vai pašvaldību vadības maiņa. Tā ir sistēma, kura šobrīd ir nonākusi līdz savam zemākajam punktam,” sacīja Kaminskis.

“Finansējums faktiski tiek samazināts, un pienākumu ir daudz vairāk. Līdz ar to reālā situācija, ka ar kredītiem vien vairs attīstīties nevar, ir pierādījusi, ka lēmumi iepriekš nav bijuši pareizi,” sacīja Kaminskis.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro