Ventspils opozīcija nemierā ar Lemberga kandidēšanu pašvaldību vēlēšanās

Partija “Latvijai un Ventspilij” ir iesniegusi pašvaldību vēlēšanu kandidātu sarakstu, kurā Ventspils mērs Aivars Lembergs startēs ar pirmo numuru. Lai arī Lembergs, kuram pirmās instances tiesa ir piespriedusi piecu gadu cietumsodu un mantas konfiskāciju, februāra beigās tika apcietināts tiesas zālē, spriedums vēl nav stājies spēkā, tāpēc, saskaņā ar likumu, viņš var kandidēt pašvaldību vēlēšanās. Par to, šķiet, pavisam satraukti ir Lemberga politiskie konkurenti Ventspilī.

Jau iepriekš “Latvijai un Ventspilij” bija paziņojusi, ka “mainot Aivaram Lembergam iepriekš noteikto drošības līdzekli uz apcietinājumu īsi pirms pašvaldību vēlēšanām, skaidri tiek izgaismota pašreizējās Saeimā valdošās koalīcijas atsevišķu politiķu vēlme un diemžēl arī iespējas izrēķināties ar politisko pretinieku, kuru godīgā politiskā cīņā uzveikt neizdodas jau gadiem – Lembergam ir nemainīgi augsts sabiedrības novērtējums un teju 100% atpazīstamība Latvijā.”

Tāpat uzsvērts, ka tiesa nav norādījusi juridisko pamatojumu ar atsauci uz konkrētu tiesību normu, kādēļ lemts par šādu nesamērīgu drošības līdzekli. Kā zināms – drošības līdzeklis nedrīkst būt sods, tā piemērošanai nepieciešams adekvāts pamatojums.

Neraugoties uz Lemberga esošo situāciju, 11. februārī partijas valdes sēdē tika nolemts, ka arī šajās pašvaldību vēlēšanās Aivars Lembergs būs “Latvijai un Ventspilij” saraksta 1. numurs un pilsētas mēra kandidāts.

Taču izskatās, ka bailēs no sev nelabvēlīga vēlēšanu rezultāta, Lemberga politiskie pretinieki dara visu, lai to nepieļautu. Par to liecina Ventspils opozīcijas pēkšņās rūpes par to, vai ar šādu gājienu, Lembergu iekļaujot kandidātu sarakstā, partija “Latvijai un Ventspilij” nepazaudē atbalstītājus. Uz to žurnālistiem norādījis Jaunās konservatīvās partijas (JKP) vietējais līderis Bruno Jurševics.

Jurševičs arī brīdinājis, ka, ja “Latvijai un Ventspilij” viena neiegūst vairākumu, tad var rasties grūtības izveidot koalīciju, jo neviena no minētajām partijām negribēšot strādāt kopā ar partiju, ja no tās būs ievēlēts Lembergs.

Šādi apgalvojumi gan īsti nevieš uzticību, ņemot vērā, ka Lembergs jau gadiem ilgi bauda ventspilnieku atbalstu un pilsētas iedzīvotāji vēl nesen, vācot parakstus, iestājās par domes priekšsēdētāju un pret viņam uzlikto drošības līdzekli – apcietinājumu. Tāpat arī sociālajos tīklu komentāros redzams, ka atbalsts politiķim nav mazinājies un daudzi aizvien gatavi balsot par Lembergu, saredzot aiz apcietinājuma vien politisko izrēķināšanos.

Arī Ventspils opozicionāriem ir jāatceras, ka galu galā visu noteikts vēlētāji, nevis tie, kuru interesēs būtu, lai Lembergs tā arī paliktu apcietinājumā pat tad, ja šis apcietinājums nebūtu saskaņā ar tiesiskumu!

Komentāri