Veselības ministra amatam virzīs Pavļutu

Kustības “Par!” valde veselības ministra darbam izvirzījusi partijas vadītāju Danielu Pavļutu. Šorīt intervijā Latvijas Radio Pavļuts norādīja, ka turpinās līdzšinējās ministres Ilzes Viņķeles uzņemto kursu cīņā ar Covid-19 pandēmiju, paļaujoties uz speciālistu viedokli un zinātnē balstītām atziņām.

Pavļuta būtiskākā prioritāte veselības ministra darbā būšot panākt visas valdības atbalstu un visas sabiedrības līdzdalību vakcinācijas īstenošanā. Viņš jau tuvākajā laikā tiksies ar Valsts prezidentu, sociālajiem partneriem un mediķu organizācijām, lai apstiprinātu nemainīgu veselības politikas kursu un turpinātu kopīgu darbu.

““Attīstībai/Par!” kā politiskā spēka galvenais uzdevums ir parādīt, ka esam valstiski atbildīgi un pēc negaidītā premjera Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) soļa, pieprasot ministres Ilzes Viņķeles (A/P) demisiju, gatavi darīt visu, lai pārvarētu pandēmiju, un, lai gan nepiekrīt demisijas pieprasījumam, pieņem to un virzīs savu kandidātu ministra amatam,” intervijā Latvijas Radio uzsvēra Pavļuts.

Viņš atzīmēja, ka Viņķele bijusi izcila veselības ministre un viņš turpinās Viņķeles iesākto krīzes vadības kursu: “Šai ziņā nekādu būtisku izmaiņu nebūs!”

Savukārt vaicāts, vai viņš sevi uzskata par kompetentu konkrētā posteņa amata kandidātu, Pavļuts pauda pārliecību, ka veselības nozarē ir daudz zinošu speciālistu, bet vadībā ir nepieciešams pieredzējis politiķis, par kādu viņš sevi uzskata.

Daniels Pavļuts ir Kustības “Par!” vadītājs, partiju apvienības “Attīstībai/Par!’’ līdzpriekšsēdētājs un Saeimas frakcijas vadītājs. Starptautisks vadzinību konsultants un pasniedzējs, ieguvis maģistra grādu sabiedrības vadībā Hārvarda universitātē. Bijis ekonomikas ministrs, Kultūras ministrijas valsts sekretārs, ieņēmis vadošus amatus AS “Swedbank”, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā, Latvijas Jaunuzņēmumu asociācijā.

Komentāri