VID tiešsaistes seminārs par izmaiņām pasta sūtījumu saņemšanā no 1.jūlija

No 2021.gada 1.jūlija par visām precēm, ko iedzīvotāji būs iegādājušies tiešsaistes pārdošanas vidē un saņems sūtījumos no valstīm, kas nav Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, būs jānoformē importa muitas deklarācija un jāsamaksā pievienotās vērtības nodoklis (PVN).

Lai informētu par pasta sūtījumu atmuitošanu pēc 2021. gada 1.jūlija, šī gada 14. jūnijā no pl. 14.00 notiks Valsts ieņēmumu dienests (VID) tiešsaistes seminārs “Kā atmuitot sūtījumu: izmaiņas no 01.07.2021.”.

Seminārā skaidrosim, kādi nodokļi jāmaksā par dažādas vērtības pirkumiem, ko saņemat no valstīm ārpus ES (piemēram, Ķīnas, ASV, Apvienotās Karalistes); kā aizpildīt jauno un vienkāršoto muitas deklarāciju un ar kādām izmaiņām jārēķinās, ja no radiem vai draugiem saņem sūtījumus ar dāvanām.

Seminārs būs skatāms VID kontā sociālajās platformās “Youtube” un “Facebook”.

Interesenti var pievienot šo pasākumu savam kalendāram šeit: www.vid.gov.lv / Aktualitātes / Notikumi / “Kā atmuitot sūtījumu: izmaiņas no 01.07.2021.”.

Iepriekšēja reģistrēšanās nav nepieciešama, “Youtube” un “Facebook” tiešraide būs pieejama publiski.

Noteikumi par PVN piemērošanu zemas vērtības sūtījumos saņemtajām precēm neatkarīgi no to vērtības attiecas vienādi uz visām ES valstīm. Šo izmaiņu mērķis ir atjaunot vienlīdzīgus konkurences apstākļus ES tirgotājiem un aizsargāt dalībvalstu nodokļu ieņēmumus, atceļot PVN atbrīvojumu zemas vērtības preču sūtījumu importam un ieviešot PVN noteikumus par importēto preču tālpārdošanu.

Plašāka informācija par nodokļu piemērošanu un aprēķināšanu, deklarāciju iesniegšanu un citiem jautājumiem pieejama VID tīmekļvietnes sadaļā “Muita/Pasta sūtījumi/Izmaiņas no 2021.gada 1.jūlija”.

Komentāri