Visbiežāk iegādāties .LV domēnu aptur zināšanu trūkums un pieaugošās cenas

Uzņēmumi arvien biežāk izšķiras par labu latviskā interneta domēna reģistrēšanai, jo ir pārliecināti, ka latviskais domēns – tas liecina par uzticamību, prestižu un skaidri parāda uzņēmuma vērtības. Lai arī uzņēmumi Latvijā aktīvi izmanto iespēju reģistrēt latvisku interneta domēnu, arvien biežāk atrodas arī tādi, kas izmanto vien tradicionālo domēnu bez garumzīmēm.

Kā pauž eksperti, tas varētu būt saistīts gan ar nezināšanu par priekšrocībām, ko uzņēmumiem var sniegt latviskais domēna vārds, gan arī domēnu cenu pieaugumu – .LV domēnu cenas otrreizējā tirgū ir ievērojami pieaugušas.

Ieskatoties domēnu tirgū, redzams, ka tā saucamie “domēnu investori” dažādus domēna vārdus šobrīd otrreizējā tirgū pārdot par ļoti milzīgām summām. Tā, piemēram, BrandDandy, ko pārstāv reklāmas aģentūra AD RIGA, kas sadarbojas ar tādiem Latvijā populāriem uzņēmumiem kā Douglas, Laima, Fazer un citiem, atrodami interneta domēni, kas maksā krietni augstāku cenu kā pie citiem “domēnu investoriem”. Tā, piemēram, interneta domēns Sēlijasmežs.lv maksā 22,540 eiro.

Vienlaikus atrodas arī “domēnu investori”, kuri savas cenas nav būtiski palielinājuši – pie tiem pieprasījums ir lielāks.

Latviskie domēni ir īpaši domāti uzņēmumiem, kuriem nosaukumos ir diakritiskās zīmes (ā, ē, ī, ū, ō, ķ, ļ, ņ, ŗ, ģ, š, č, ž ). Tas domāts, lai līdztekus tradicionālajām domēnam ikviens uzņēmums var izvēlēties domēnu, kas attēlo uzņēmuma nosaukumu domēnā pareizā latviešu valodā.

Kā uzsver eksperti, uzņēmumi, kuri izmanto .LV domēnus, ir daudz veiksmīgāki, jo šāds domēns paver tiem daudz lielākas konkurences priekšrocības. Ar latviskā domēna palīdzību uzņēmumi kļūst redzamāki digitālajā vidē un neapšaubāmi, ka domēns – tas ir pirmais iespaids par uzņēmumu.

Tie, kas vēl nav savā īpašumā pārņēmuši sava uzņēmuma nosaukuma latvisko domēnu, tiek aicināti nevilcināties, jo, kā uzsver eksperti, pārlieku liela vilcināšanās var atspēlēties ar potenciālo klientu zaudējumu.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro