Aizsardzības ministrs neredz vajadzību veidot kopīgu Eiropas Savienības armiju

Latvijas aizsardzības ministrs Andris Sprūds (“Progresīvie”) apšauba vajadzību veidot kopīgu Eiropas Savienības (ES) armiju.

Kā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja Sprūds, diskusijas par kopīgu Eiropas Savienības armiju var notikt, bet Latvijas pozīcija ir tāda, ka NATO ir neaizvietojama.

“Mūsu militārais spēks ir NATO. Pēc Zviedrijas iestāšanās no 27 ES dalībvalstīm 23 būs NATO dalībvalstis, tā kā faktiski šeit ir pārklāšanās, un šeit nav nepieciešamība duplicēt vai veidot papildu struktūras,” sacīja Sprūds.

Politiķis uzskata, ka ES līmenī jādomā par militārās industrijas attīstību.

Savukārt runājot par Krievijas karu Ukrainā, viņš norādīja: “Ir tehnikas vienības, ir apbruņojums, bet vienlaikus ir arī apmācības, un Latvija tiešām spēlē nozīmīgu lomu ukraiņu karavīru apmācībās.”

Ministrs sacīja: “Tas, kas bija vakar derīgs, šodien jau ir jāattīsta. Latvijai ir iestrādnes un uzņēmumi, kuri veiksmīgi jau darbojas un piegādā gan detaļas, gan konkrētus dronus. Palīdzot Ukrainai, mēs attīstām arī savas spējas.”

Kā zināms, Itālijas ārlietu ministrs Antonio Tajāni izteicies, ka Eiropas Savienībai vajadzētu izveidot kopīgu armiju, kas varētu iesaistīties miera uzturēšanā un konfliktu novēršanā.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro