Ar savu mājokli pilnībā apmierināti vien 14% rīdzinieku

Palielinoties energoresursu cenām, gaidāmajā apkures sezonā komunālie maksājumi kļūs ievērojami augstāki, visvairāk ietekmējot tos iedzīvotājus, kuri dzīvo mājokļos ar zemu energoefektivitāti (AS “Rīgas Siltums” prognozē, ka rēķins par siltumenerģiju vienistabas dzīvoklim nākamajā apkures sezonā varētu sasniegt pat 250 eiro).

Kā liecina nekustamo īpašumu attīstītāja “Bonava Latvija” maijā veiktā pētījuma rezultāti, 63% Rīgas un Pierīgas iedzīvotāju savu esošo mājokli gribētu mainīt pret labāku, galvenokārt augsto uzturēšanas izmaksu dēļ. To īpaši uzsver tipveida mājokļu īpašnieki, no kuriem puse jeb 50% norāda, ka rēķini par apkuri ir ļoti augsti un to apmaksa sagādā grūtības.

Ar savu mājokli pilnībā apmierināti ir tikai 14% aptaujāto, no kuriem lielākā daļa jeb trīs ceturtdaļas īpaši izceļ augstu energoefektivitāti. Tie pārsvarā ir cilvēki, kas dzīvo jaunajos projektos vai renovētos namos. Turpretī no tipveida daudzdzīvokļu mājās dzīvojošajiem ar energoefektivitāti apmierināti ir tikai 7% iedzīvotāju.

Ar mērķi aktualizēt jautājumus par dzīvojamā fonda Rīgā tehnisko stāvokli un pieaugošajām mājokļa uzturēšanas izmaksām, “Bonava Latvija” un “Swedbank” 8. jūnijā organizēs vebināru: “Kā maksāt par komunālajiem mazāk un dzīvot labāk?”, kura laikā cita starpā pastāstīs arī par vēl nebijušu mājokļu maiņas iniciatīvu.

Vebinārs norisināsies 8. jūnijā plkst. 14.00 “Bonava Latvija” biroja studijā Brīvības gatvē 275, Rīgā.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro