Eiropas dienā tiešsaistē būs skatāma Ukrainas filma „Atlantīda”

Šajā nedēļas nogalē no 8. maija vakara īpašu kino piedāvājumu skatītājiem sarūpējuši „Radošā Eiropa Media” Baltijas valstu biroji – ukraiņu režisora Valentīna Vasjanoviča Venēcijas kinofestivālā godalgoto spēlfilmu „Atlantīda” diennakts laikā varēs tiešsaistē noskatīties kinoteātra „Kino Bize” platformā „Mājas kino”.

Atzīmējot Eiropas dienu, no 8. maija vakara 24 stundu garumā Latvijas iedzīvotāji varēs brīvpieejā piekļūt izcilai Ukrainas filmai, kas 2019. gadā saņēmusi Venēcijas festivāla konkursa Horizons godalgu un 2021. gadā no Ukrainas pieteikta Amerikas Kinoakadēmijas (Oskara) balvai. Pasākumu organizē RE MEDIA biroji, lai atzīmētu Eiropas dienu un paustu atbalstu Ukrainas varonīgajai cīņai. Tiešsaistes seansi ir par brīvu, bet licences maksu par filmas izrādīšanas tiesībām filmas izplatītājs pārskaitīs filmas veidotājiem, kas cīnās Ukrainā.

Lai filmu noskatītos, jāpiesakās rezervet@kinobize.lv, iegūstot unikālu brīvpieejas kodu. Nenokavējiet – mūsu rīcībā uz šo seansu ir tikai 200 vietas! Filma tiks demonstrēta ukraiņu un angļu valodā, ar subtitriem latviešu valodā, tā būs pieejama no 8. maija pulksten 19:00 līdz 9. maija pulksten 21:00 Kino Bize Mājas kino platformā.

ATLANTĪDA / ATLANTIS / АТЛАНТИДА

(108’, 2019, režisors Valentīns Vasjanovičs, Ukraina)

Drāmas centrā ir Sergejs, kara veterāns ar posttraumatiskā stresa sindromu, kurš mēģina atrast savu vietu 2025. gada Austrumukrainā – karš ar Krieviju ir beidzies, bet līdzšinējā kauju teritorija pārvērtusies par dubļu un izmisuma pilnu lauku. Par cerības staru veterāna dzīvē kalpo Katja – aktīviste, kas nodarbojas ar karā kritušo atpazīšanu. 2019. gadā iznākusī filma ar sāpīgu precizitāti iztēlojas fizisku un emocionālu realitāti, kas seko karadarbībai, – un tā, kā redzam, nav tikai fantāzijas auglis.

Informācija par filmu un treileris šeit.

Režisora Valentīna Vasjanoviča atklātā vēstule par karu Ukrainā, publicēta 2022. gada 7. martā portālā Cineuropa – ŠEIT.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro