Epidemiologs: Mājsēdes ieviešana šobrīd rezultētos ar vēl vienu augstas saslimstības vilni pavasarī

Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas speciālists Ņikita Trojanskis LTV raidījumā “Šodienas jautājums” pauda, ka ļoti stingri ierobežojumi patlaban nebūtu efektīvi.

Pēc viņa teiktā, stingru ierobežojumu jeb mājsēdes ieviešana šobrīd rezultētos ar vēl vienu augstas saslimstības vilni pavasarī.

“Iemesls, kāpēc pagaidām neredzam stipru pieplūdumu slimnīcās, saistīts ar to, ka lielākoties inficētie ir gados jaunāki cilvēki, kuri retāk nokļūst slimnīcā,” norādīja epidemiologs.

Vienlaikus viņš atzina, ka varam nonākt situācijā, kur pēkšņi hospitalizēto cilvēku skaits aug strauji, bet mēs neko nevaram izdarīt: “Jau oktobrī teicu, ka ekspertu slieksnis ir 800 stacionēto cilvēku, kad būtu jāievieš papildu ierobežojumi.”

Pēc viņa teiktā, šobrīd ir svarīgi atrast balansu starp ierobežojumu stingrību.

Arī ģimenes ārsts Ainis Dzalbs pauda viedokli, ka ļoti stingri ierobežojumi patlaban nebūtu efektīvi. Tajā pašā laikā viņš atzina, ka situācija ģimenes ārstu praksēs ir dramatiska: “Strādājam pārslodzes režīmā. Pieprasījums lielāks nekā spējam apkalpot. Mēģinām sniegt palīdzību prioritārā kārtā tiem, kuriem tas visvairāk nepieciešams.”

“Papildu trešais darbinieks ģimenes ārstu praksēs nav vienīgais risinājums. Mums aktīvi jāsadarbojas ar mūsu universitātēm, koledžām, kur mācas medicīnas māsas un citi speciālisti, rast iespēju novirzīt viņus praksēs pie ģimenes ārstiem,” uzskata Dzalbs.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro