Iepērkoties pirms svētkiem, ievērosim piesardzību!

Ņemot vērā Līgo svētku tuvošanos un daudzās brīvdienas, Ekonomikas ministrija aicina gan tirdzniecības nozares uzņēmumus un individuālos tirgotājus, gan iedzīvotājus būt atbildīgiem, iepirkšanās laikā ievērot visus drošības pasākumus un nedrūzmēties tirdzniecības vietās. 

Epidemioloģiskā situācija valstī pakāpeniski uzlabojas, bet vienlaikus atgādinām – joprojām veikalos un tirgos iekštelpās kā pircējiem, tā arī pārdevējiem nepieciešams lietot sejas aizsargmaskas, neatkarīgi no tā, vai cilvēks ir vai nav vakcinējies pret Covid-19.

Esam apkopojuši svarīgo informāciju, kas pircējiem un tirgotājiem būtu jāzina par iepirkšanos tagad – pirms svētkiem, kā arī svētku brīvdienās.

Pieci drošas iepirkšanās pamatprincipi, kas ir jāievēro pircējiem, lai justos droši par savu veselību:

  1. Telpās jālieto sejas aizsargmaska.
  2. Jāievēro divu metru distance no citiem pircējiem.
  3. Jādodas uz veikalu ar iepriekš sagatavotu iepirkumu sarakstu.
  4. Jāplāno iepirkšanās pēc iespējas ilgākam laika posmam.
  5. Jāiepērkas savlaicīgi, lai svētku dienās nav jādrūzmējas veikalos vai rindā pie veikala.

Vienlaikus atgādinām svarīgākos tirdzniecības nosacījumus tirgotājiem:

  1. Pēc iespējas biežāk jāventilē un jāvēdina tirdzniecības telpas, kā arī jādezinficē virsmas, tajā skaitā arī iepirkumu grozu un ratu rokturi.
  1. Jākontrolē un jāvada veikala apmeklētāju plūsma (ar iepirkšanās ratu, grozu vai somu palīdzību), jo īpaši brīžos, kad tirdzniecības vietās vērojams maksimālais pircēju skaits.
  2. Jāuzrauga, lai veikala apmeklētāji pareizi lietotu sejas aizsargmaskas un ievērotu distanci.

Vienlaikus atgādinām, āra tirdzniecībā – tirgos, gadatirgos, ielu tirdzniecībā –apmeklētājiem un tirgotājiem vairs nav jālieto  sejas aizsargmaskas.

Ekonomikas ministrija aicina sabiedrību ar sapratni izturēties pret drošības pasākumiem, kas saglabāti ar mērķi nodrošināt drošus apstākļus gan pircējiem, gan veikalu darbiniekiem. Savukārt tirdzniecības nozares uzņēmumiem un individuālajiem tirgotājiem atgādinām – daudzajās svētku brīvdienās jo īpaši svarīgi ir vadīt apmeklētāju plūsmu tā, lai nenotiktu drūzmēšanās ne tirdzniecības vietās, ne rindās pie tām, lai iepirkšanās process būtu drošs gan pircējiem, gan veikalu darbiniekiem.

Aicinām apmeklēt informatīvās kampaņas “Drošs paliek drošs” mājaslapu, kur pieejama plašāka informācija par aktuālajiem nosacījumiem tirdzniecības organizēšanai un vairāku tirgotāju pieredzes stāsti, kas var kalpot kā paraugs drošāku apstākļu radīšanai tirdzniecības vietās. 

Komentāri