Brīvdienās robežsargi konstatē deviņas personas ar viltotiem Covid-19 testiem

Aizvadītās nedēļas laikā robežsargi konstatēja 27 personas, kuras robežsargiem uzrādīja viltotus Covid-19 testus. Deviņas no šīm personām konstatētas brīvdienās – sestdien viena, bet svētdien astoņas personas.

Sestdien, 19. jūnijā, veicot imigrācijas kontroli uz autoceļa A11, Rucavas novada Rucavas pagastā robežsargi konstatēja vienu Lietuvas pilsoni ar viltotu Covid-19 testu. Savukārt svētdien, 20. jūnijā, veicot imigrācijas kontroli uz autoceļa A7, Bauskas novada Brunavas pagastā robežsargi konstatēja divus Kirgizstānas un sešus Ukrainas pilsoņus, kuri robežsargiem uzrādīja viltotus Covid-19 testus.

Pret Ukrainas pilsoņiem uzsākta administratīvā lietvedība, pārējās personas sodītas pēc Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā trešā panta pirmās daļas: Kirgizstānas pilsoņi ar 350 eiro naudas sodu, savukārt Lietuvas pilsonis 300 eiro naudas sodu.

Jau ziņots, ka arī aizvadītās nedēļas darba dienās teju katru dienu konstatētas personas ar viltotiem Covid-19 testiem. Gan Silenes, Pāternieku un Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā, gan veicot imigrācijas kontroli valsts iekšienē, Bauskas un Rucavas novadā tika konstatēti vairāki viltotu Covid-19 testu izmantošanas mēģinājumi, kurus īstenojuši Latvijas, Lietuvas, Ukrainas, Vācijas, Baltkrievijas, Zviedrijas un Kubas pilsoņi. Personas sodītas ar naudas sodiem no 300 līdz 680 eiro.

Kopumā robežsargi konstatējuši jau 248 personas, kuras uzrādīja viltotus vai tādus Covid-19 testus, kas neatbilst Valsts robežsardzes rīcībā esošajiem paraugiem.

Komentāri