Kariņa valdībai Lukašenko rūp daudz vairāk nekā savas valsts pilsoņi

Kā zināms, pagājušā gada decembrī tika ieviestas sankcijas pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu, tomēr pamatojumu šīm sankcijām ne politiķis, ne sabiedrība kopumā nav saņēmuši.

“Runājot par sankcijām, vēršu uzmanību, ka ir pagājuši 10 mēneši, kopš pielietotas sankcijas pret mani, pielietotas sankcijas pret Ventspils Attīstības aģentūru, pret Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju, kuras dalībnieki bija Rīgas brīvosta, Liepājas speciālā ekonomiskā zona, Ventspils brīvostas pārvalde, Latvijas dzelzceļš, Rīgas starptautiskā lidosta un daudzas citas valsts struktūras,” norādīja Lembergs.

Komentējot absurdo situāciju, Lembergs atklāj arī patieso iemeslu sankciju ieviešanai – “ne šīs organizācijas ir saņēmušas, ne es personīgi 10 mēnešu laikā nevienu faktisku apsūdzību, nevienu faktu par maniem pārkāpumiem. Tas pierāda tikai to, ka tas bija Latvijas valdības politisks pasūtījums ASV Finanšu ministrijas atsevišķiem ierēdņiem. Protams, bez abu valstu Ārlietu ministrijām tur neiztika, lai ieviestu sankcijas pret Aivaru Lembergu kā valdošās koalīcijas opozicionāru.”

Lembergs skaidro situāciju, salīdzinot sankciju ieviešanu pret viņu ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko. “Tas būtu tas pats, ja tagad ieviestu sankcijas pret Baltkrievijas opozicionāri Tihanovsku, jo viņa ir opozīcijā Lukašenko. Kas vēl ir interesanti – pret mani kā Latvijas opozicionāru ieviesa sankcijas, bet pret Lukašenko sankcijas nav ieviesusi ne Latvija, ne ASV, ne Eiropas Savienība.”

Lemberga ieskatā, situācija ir neadekvāta un neloģiska. “Tātad – kurš ir krutāks? Lukašenko ir pozīcijā, es esmu opozīcijā. Pret pozīciju neievieš sankcijas. Kā jūs to varat izskaidrot? Kur loģika? Es nesaku, ka pret viņu sankcijas jāievieš, es tikai jautāju – kāpēc tā? Mana ievēlēšana 1988. gadā godīgās, demokrātiskās vēlēšanās nekad nav tikusi apšaubīta, tam arī nebūtu absolūti nekāda pamata, bet pret mani ievieš sankcijas. Baltkrievijas vēlēšanas nedemokrātiskas un netaisnīgas, tur sankcijas neievieš. Nu, tad kā? [..] Tātad, pēc Kariņa domām, es apdraudu starptautisko politisko kārtību vairāk nekā Lukašenko,” sarkastiski rezumēja Lembergs.

Foto: F64

Komentāri