Lembergs: Bordāns lieliski pierāda, ka Latvijā tiesas nav neatkarīgas

Latvijā tiesas nav objektīvas un neatkarīgas, norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) interviju portālā BNN, kurā ministrs norādīja, ka “pašlaik Rīgas apgabaltiesa ir atcēlusi iepriekšējos drošības līdzekļus un ļoti pamatoti, manā ieskatā, ir piemērojusi pašu bargāko drošības līdzekli – apcietinājumu,” Lembergs norādīja, ka Bordāna paziņojumi apliecina viņa līdzdalību tiesas sprieduma sastādīšanā.

“Tieslietu ministra Bordāna paziņojums, ka visbargākā drošības līdzekļa – apcietinājuma – piemērošana pret Lembergu ir “ļoti pamatota”, viennozīmīgi pierāda Tieslietu padomes locekļa Bordāna līdzdalību tiesas sprieduma sastādīšanā, tai skaitā par apcietinājuma piemērošanu,” sacīja Lembergs.

Pēc viņa paustā, šādā situācijā nav grūti prognozēt arī lietas tālāko virzību Latvijas tiesās – sākot no Rīgas apgabaltiesas līdz Satversmes tiesai: “Parādes komandiera prasības ir vispārzināmas.”

Viņš norādīja, ka Bordāna atzīšanās skaidri apstiprina tiesnešu aptaujas rezultātu – 71% tiesnešu uzskata, ka Tieslietu ministrija negatīvi ietekmē tiesu sistēmas neatkarību.

Kā zināms, Latvijas Universitātes (LU) Antropoloģijas studiju nodaļas vadošā pētniece Aivita Putniņa norādījusi, ka vairāk nekā 70% tiesnešu uzskata, ka Tieslietu ministrija (TM) negatīvi ietekmē tiesu sistēmas neatkarību.

“Latvijā tiesas nav objektīvas un neatkarīgas. Tieslietu padomes loceklis Bordāns to lieliski pierāda,” uzsvēra Lembergs.

Kā zināms, Rīgas apgabaltiesa 22. februāra spriedumā nav norādījusi nekādu apcietinājuma ne juridisko, ne faktoloģisko pamatojumu, lai arī šāda pamatojuma nepieciešamību nosaka starptautiskās cilvēktiesības un Eiropas Cilvēktiesību tiesas prakse.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro