Lembergs: Bordāns nekautrējas izmantot savu administratīvo varu savās politiskajās interesēs

Ja ir tāda attieksme no valsts puses pret smagi slimu cilvēku, kurš slimo ar smagu mugurkaula slimību, tas nedara godu un nevairo ticību mūsu valsts godprātībai, tiesā izteicās bijušais Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Kopš atrašanās cietumā politiķa veselības stāvoklis ievērojami pasliktinājies, kā rezultātā viņš padarīts par II grupas invalīdu.

“Šobrīd Bordāna uzdevumā ļoti mērķtiecīgi Rīgas Centrālcietumā tiek darīts viss, lai es nomirtu. Kas to pierāda? Man ir smaga mugurkaula slimība. Man katru dienu nepieciešama ārstniecība – rehabilitācija, un vismaz divas reizes nedēļā tas jādara fizioterapeita līdzdalībā, bet 11 mēnešu laikā man šo ārstēšanās programmu liegts realizēt. Fizioterapeits, kuram jābūt vismaz divas reizes nedēļā, nav bijis pie manis ne reizi. Vēl martā rakstīju lūgumu, lai mani ved pie fizioterapeita. Šo pārvešanu un ārstēšanu es biju gatavs pats finansēt. Man tas tika atteikts. Līdz ar to mana mugura palikusi būtiski sliktāka. Bija magnētiskās rezonanses izmeklējums, un ir radiologa apraksts, ir ārstu neirologu konsilija slēdziens, ka veselības stāvoklis ir būtiski pasliktinājies,” nesen intervijā “Neatkarīgajā” sacīja Lembergs.

Pēc viņa teiktā, lielākā problēma ir nevis tas, ko rāda aparāts, bet nepanesamas sāpes mugurā, galvassāpes un slikta pašsajūta. Radušās arī grūtības rakstīt.

“Manas sūdzības par to, ka man jādzīvo pastāvīgās sāpēs un ciešanās, netiek ņemtas vērā. Arī šobrīd man nav absolūti nekādu iespēju ārstēties. Viņi priecājas, ka Lembergs sāpēs mokās. 5. septembrī man konstatēja bruku. 5. februārī paliks pieci mēneši, un šo piecu mēnešu laikā pat neesmu atrādīts ķirurgam, kuram vajadzētu veikt salīdzinoši vienkāršu operāciju. Protams, ja es atrastos ārpus cietuma, tad pāris dienu laikā tas jautājums tiktu atrisināts. Arī bruka man rada sāpes, īpaši, ja stāvu, sēžu vai staigāju. Vienīgi guļot nav problēmu. Bet nevaru es visu laiku gulēt. Pirms apcietināšanas pagājušā gada februārī man bija man nozīmēti kardioloģijas izmeklējumi. Nekas no tā nav izdarīts,” uzsvēra politiķis.

Tāpat viņš norādīja uz to, ka divus mēnešus bija lūdzis balstpoti pret kovidu: “Man to neveica, līdz es saslimu ar kovidu. Cerēja, ka es nomiršu. Nomirt nenomiru, bet viena trešdaļa no plaušām ir bojāta. Sniegšu prasību pret valsti par nodarīto kaitējumu. Bet plaušas jau arī par naudu tā vienkārši nevar saremontēt vai nomainīt.”

Lembergs norādīja: “Ar politiķi Lembergu, kurš ir opozīcijā parlamenta vairākumam un opozīcijā Kariņa valdībai un Bordānam, notiek mērķtiecīga izrēķināšanās. Bet Bordāns ir lielākais cietuma priekšnieks. Viņam kā ministram pakļauta Ieslodzījuma vietu pārvalde. Loģiski – visi skatās viņam mutē un pilda viņa dotos uzdevumus Lembergu nomušīt cietumā. Diemžēl tā tas ir. Visu Eiropas Savienību interesē tikai Aleksejs Navaļnijs, kurš bildēs cietumā pozē kopā ar sievu, kuram atšķirībā no manis cietumā ir dators un internets, bet es ar savu sievu pat videorežīmā no cietuma nevaru sazināties. Tāda ir mūsu valdošā superdemokrātija, salīdzinot ar Krieviju. Mēģināšu vērsties administratīvā tiesā un uzsākt administratīvo procesu, aizstāvēt savas tiesības Man grūti prognozēt, kā tiesa uz to raudzīsies. Arī administratīvā rajona un apgabaltiesa pakļautas Bordānam. Viņš nekautrējas izmantot savu administratīvo varu savās politiskajās interesēs.”

Kā zināms, Lembergs Rīgas apgabaltiesai lūdzis viņam kā drošības līdzekli piemēroto apcietinājumu aizstāt ar mājas arestu vai drošības naudu. Lūgums pamatots ar to, ka pirmās instances tiesa pērnā gada 22. februārī, piemērojot Lembergam apcietinājumu, nav vērtējusi viņa veselības stāvokli un šobrīd Lembergam nav iespējas saņemt ārstu noteikto ārstēšanas kursu, kaut gan viņa veselības stāvoklis strauji pasliktinās – viņš cieš pastāvīgas sāpes; pārslimošana ar kovidu veselībai radījusi smagas sekas.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro