Lembergs: Covid-19 tirdzniecības ierobežojumi neapšaubāmi pārkāpj Satversmi

Pastāvošie aizliegumi iegādāties drēbes un apavus tirdzniecības vietās pārkāpj Latvijas Republikas Satversmi, žurnālistiem sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Runājot par Ventspili, viņš norādīja uz to, ka pilsētā ir tikai veikali, kuros ir pirmās nepieciešamības preces: “Mums jau Ventspilī nav “Spice” – tās preces, kas ir veikalos, ir pirmās nepieciešamības preces – tur nav nevienas brenda preces. Staigāt mums arī nav kur, jo kafejnīca nav nevienā veikalā.”

“Valdība visos jautājumos strādā līdzīgi – vakcinācijā mēs esam pēdējie, kravu piesaistē pēdējie,” piebilda politiķis.

“Es pirms kāda laika biju Alūksnē – ieeju Maxima veikalā – vienu daļu var nopirkt, otru nevar. Bet tur visas ir pirmās nepieciešamības preces. Tur neviens cilvēks ilgāk neuzturas. Kāpēc ir jāierobežo? Lai kacinātu tautu,” turpināja Lembergs.

Pēc viņa teiktā, katram cilvēkam nav pienākums, lai viņam būtu internetbanka: “Ja man nav bankas konta, tad man internetveikali nav pieejami, un beigu beigās par to visu ir jāmaksā – arī internets un internetbanka nav par velti, ne arī tas pirkums.”

Viņš norādīja, ka ir diezgan daudz iesniegumu Satversmes tiesā par to, kā šie Covid-19 ierobežojumi pārkāpj Satversmi: “Es tur saskatu neapšaubāmus Satversmes pārkāpumus, bet jāatceras, ka Satversmes tiesa ir diezgan politiska.”

Kā zināms, valdība janvāra beigās lēma veikt grozījumus Ministru kabineta rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, vēl līdz 7. februārim pagarinot šobrīd spēkā esošos drošības pasākumus.

Vēl līdz 7. februārim būs pagarināts esošais tirdzniecības režīms. Tas nozīmē, ka līdz 7. februārim klātienē darbosies tikai:

aptiekas (tajā skaitā veterinārās aptiekas);
optikas preču veikali;
degvielas uzpildes stacijas;
tirdzniecības vietas, kurās drīkst tirgot šādas preču grupas:
-pārtikas preces;
-higiēnas preces;
-pirmās nepieciešamības saimniecības preces;
-mobilo telefonu priekšapmaksas kartes;
-tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to šķidrumus;
-dzīvnieku barību un preces;
-preses izdevumus;
-sabiedriskā transporta biļetes;
-mutes un deguna aizsegus un individuālos aizsardzības līdzekļus;
-mājražotāju lauksaimniecības produkciju;
-ziedus.

Komentāri