Lembergs: Meroni pavisam atklāti ņirgājas par Latvijas valsti

Bijušais Šveices advokāts Rūdolfs Meroni turpina ņirgāties par Latvijas valsti – nekādu arestēto mantu viņš atdot negrasās, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Kopš Rīgas apgabaltiesa pieņēma lēmumu atcelt Meroni no arestētās mantas glabātāja statusa, ir pagājuši trīs mēneši. Es toreiz apgalvoju, ka Meroni nekādu arestēto mantu neatdos, jo tā manta nav arestēta, jo arestētā manta atrodas ārzemēs, bet tiesiskās palīdzības lūgums ārzemēs nav legalizēts,” norādīja Lembergs.

Lai arī bijušajam Šveices advokātam esot bijis dots termiņš – 3 dienas, Meroni joprojām nav atdevis arestēto mantu: “Vēl vairāk – Meroni ir uzrakstījis, ka nekāda mantu nodošana viņam nav notikusi, bet ir protokols, ko sastādījis bijušais prokurors Mežsargs par mantas nodošanu Meroni. Starp citu, tas noticis vienā krogā, nevis Ģenerālprokuratūrā.”

Lembergs turpināja, ka Meroni ir paziņojis, ka neko nav saņēmis, līdz ar to viņam nav, ko atdot: “ “Un vispār sazināties ar mani tiesiskās palīdzības lūguma ceļā. Un vispār, kas jūs tādi esat? Es esmu ārvalstu fiziska persona, un kādā sakarā jūs man uzbāžaties ar kaut kādiem uzdevumiem?” Tik tiešām – kāds sakars Latvijas tiesai ar ārvalstu fizisku personu? Nekāds.”

“Vārdu sakot, šobrīd Nodrošinājuma valsts aģentūra ir uzrakstījusi vēstuli tiesai, ka viņi neredz iespēju šo mantu no Meroni pārņemt, jo tas nav iespējams, jo manta nav arestēta ārzemēs. Manta nav nodota, un viņi nekādu mantu pārņemt nevar,” skaidroja Lembergs, norādot, ka līdz ar šo “šis karstais kartupelis ir atgriezies Latvijas apgabaltiesā”.

Līdz ar to, pēc politiķa paustā, turpinās spēle starp kaķi un peli, kur pele ir Latvijas valsts, bet kaķis – Meroni. “Ir pagājuši trīs mēneši, un mana prognoze ir piepildījusies.”

Lembergs norādīja arī uz to, ka valdība kategoriski atsakās saredzēt korupciju šajā jautājumā. Politiķis norādīja, ka vairāku gadu gaitā neviens no prokuratūras nav interesējies par arestēto mantu – ne tikai par to, ka manta faktiski nav arestēta, bet arī par to, kā tā tiek glabāta.

“Meroni ņirgājas par Latvijas valsti – gan tiesu, gan prokuratūru, gan policiju,” piebilda Lembergs.

Komentāri