Lembergs par nespēju vienoties saistībā ar Zviedrijas uzņemšanu NATO: Vai tikpat ilgi lems arī par 5. panta iedarbināšanu?

Vilcināšanās ar Zviedrijas uzņemšanu NATO rada bažas arī par Latvijas drošības jautājumiem, pauda partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Lembergs norādīja, ka pirms pusotra gada Latvijas kaimiņvalsts Zviedrija izteica vēlmi pievienoties NATO, un lai arī ir pagājis jau pusotrs gads, Zviedrija NATO joprojām nav uzņemta.

“Kāpēc? Tāpēc, ka lēmumam ir jābūt vienbalsīgam, bet divas valstis to līdz šim nav akceptējušas. Iespējams tuvākajā laikā to izdarīs. Tā ir Turcija un Ungārija,” skaidroja politiķis.

“Bet man ir jautājums. Ja nu Latvijai, kā šobrīd runā mūsu valsts vadītāji, uzbruks? Tad jāiedarbina 5. pants, bet arī tur balsojumam jābūt vienbalsīgam. Un vai arī tādā gadījumā tas neilgs pusotru gadu?” komentēja Lembergs.

Kā zināms, Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna partijas “Fidesz” deputāti pirmdien īstenoja iepriekš paustos draudus bloķēt Zviedrijas pieteikuma dalībai NATO ratificēšanu, boikotējot opozīcijas sasaukto parlamenta sēdi, kurā bija paredzēts balsot par šo jautājumu.

Nākamā iespēja ratificēt Zviedrijas pieteikumu dalībai NATO būs tikai 26. februārī, Ungārijas parlamenta deputātiem atgriežoties no ziemas pārtraukuma.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro