Lembergs par pašvaldību budžeta kritisko samazinājumu: Valdība ignorē pašvaldību protestus

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumu daļas samazināšana 5% apmērā samazinās pašvaldību pamatbudžetu ieņēmumus par gandrīz 100 miljoniem eiro, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Pēc viņa sacītā, tagadējā valdība aiz slēgtām durvīm un bez konsultācijām ar pašvaldībām pieņēmusi lēmumu par pašvaldību budžeta ieņēmumu samazināšanu.

Lembergs informēja, ka valdība pieņēma lēmumu par pašvaldību budžetu IIN ieņēmumu daļas samazināšanu no 80% līdz 75%. “Pašvaldībām noņem vairāk nekā 100 miljonus eiro un tos savāc valsts, līdz ar to visām pašvaldībām samazinās ieņēmumi,” sacīja politiķis.

Tā, piemēram, Ventspils pašvaldībai kopējo ieņēmumu samazinājums ir aptuveni divi miljoni eiro: “Gala rezultāts ir tāds, ka būtiski pieaug izdevumi, bet ieņēmumu ir mazāk. Tādēļ tā mums ir papildus problēma.”

“Visi pašvaldību protesti tiek ignorēti,” piebilda Lembergs.

Vienlaikus viņš norādīja, ka Ventspils pilsētas dome sociālajā jomā nekādas izmaiņas neveiks: “To pakalpojumu un pabalstu veidi, ko mēs sniedzam, tiks saglabāti.”

Kā zināms, Latvijas Pašvaldību savienība tikmēr aicinājusi Saeimu valsts budžetā paredzēt papildu mērķdotāciju 9,2 milj. eiro apmērā tieši tām pašvaldībām, kurām nākamgad pēc izlīdzināšanas ieņēmumu samazinājums būs lielāks par 4%. Tās kopumā ir 77 pašvaldības visā Latvijā, kura saņems vissāpīgāko sitienu turpmākajai attīstībai.

Komentāri