Lembergs par valsts attieksmi pret viņa veselības stāvokli: Ja nomirsi, tad pats vainīgs!

Bijušais Ventspils mērs Aivars Lembergs vērsies ar prasību pret Ieslodzījumu vietu pārvaldi (IeVP) par 10 000 eiro kompensāciju saistībā ar viņam liegto iespēju saņemt balstvakcīnu pret Covid-19. Tāpat viņš plāno vērsties arī pret Tieslietu ministriju, kas liedz viņam veselības aprūpi cietumā.

Kā zināms, Lembergs Rīgas apgabaltiesai lūdzis viņam kā drošības līdzekli piemēroto apcietinājumu aizstāt ar mājas arestu vai drošības naudu. Lūgums pamatots ar Lemberga slikto veselības stāvokli.

Intervijā “Ventas balss” viņš atzina, ka nesen izslimoja Covid-19 un tā sekas jūt joprojām: “Diemžēl to man apzināti uzdāvināja tieslietu ministram Jānim Bordānam pakļautā Ieslodzījuma vietu pārvalde. Pirmo reizi vakcinējos 2021. gada maijā ar Janssen vakcīnu. Lai arī divus mēnešus – oktobrī un novembrī – vairākkārt rakstiski lūdzu nodrošināt man atkārtotu vakcināciju ar Moderna vakcīnu – kaut par samaksu –, to nesaņēmu. Izslimoju. Bordāna cerība, ka nomiršu, nepiepildījās, bet viena trešdaļa plaušu sabendēta. Prasīšu kompensāciju no valsts par apzināta kaitējuma nodarīšanu. Kustoties jūtu, ka trūkst elpas.”

Viņš atzina, ka Covid-19 sekas nav vienīgās veselības problēmas. Diagnozes ir vairākas.

“No ārstu noteiktā ārstēšanās plāna nevaru izpildīt neko! Pilnīgi neko. Nopirkt un saņemt zāles – tā ir nopietna problēma, gaidot paiet mēneši. Mugurkaula ārstēšanas plānu, t.sk. neirologa, fizioterapeita palīdzību, nesaņemu jau 11 mēnešus! Visi mani iesniegumi, lūgumi – bez jebkāda rezultāta. Ir stipras sāpes, bet man saka – no tā nemirst, jāpacieš. Dzīvnieku aizsardzības likums uzliek par pienākumu īpašniekiem nepieļaut sāpes un ciešanas. Vai man kā zīdītāju sugas pārstāvim jālūdz pret mani attiekties atbilstoši šim likumam?” komentēja politiķis.

“Man jau piecus mēnešus ir sāpīga bruka. No tā arī uzreiz nemirstot. Tā kā plaša iekaisuma nav, esot jāpaciešas. Arī citu profilu ārsti, – praktiski nepieejami. Piemēram, vizīti pie urologa lūdzu maijā, bet izmeklējumi un diagnoze nav pabeigti vēl šobrīd – deviņu mēnešu laikā! Tam, ko pēc būtības var paveikt dažu dienu laikā, Latvijas cietumā – gads ir ātri… Jāgaida, kad situācija kļūs ārkārtēja, tad, iespējams, varēšu izsaukt ātro palīdzību. Tāda demokrātija, tāds tiesiskums. Attieksme: nomirsti – pats vainīgs. Šobrīd vēršos pret Tieslietu ministriju Administratīvajā tiesā,” uzsvēra Lembergs.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro