Lembergs: Pilnais spriedums ir idiotisks murgs

Pilnais spriedums manā lietā raksturo tiesiskumu mūsu valstī, vēstulē sievai Kristīnei raksta politiķis Aivars Lembergs.

Lembergs norādīja, ka aizstāvībai pie apelācijas sūdzības strādāt dots laiks tikai divdesmit dienas, kamēr tiesai tas esot neizmērojams: “Mums dotas ir tikai 20 dienas. Tiesai laiks – cik tā vēlas, mums – 20 dienas. Tas esot sacensības princips, vienādas iespējas.”

Tāpat politiķis norādīja, ka notiesājošās epizodes spriedumā ir vienkārši pārrakstītas vai pat nokopētas no prokuroru sarakstītajām apsūdzībām: “Spriedums gan lemjošā daļa, gan argumenti saucas – motīvi-precīzi, vārds vārdā komats komatā, kļūda kļūdā apsūdzības kopija. Pat visstulbākās kļūdas – nokopētas. Tas esot tiesiskums.”

“Par apcietinājumu spriedumā tikai paziņojumi tukšu, neargumentētu apgalvojumu formā. Pat man esot bijis drošības līdzeklis – liegums pildīt domes priekšsēdētāja amatu, kaut gan bija – liegums pildīt domes priekšsēdētāja pienākumus. Tāda “kompetence”. Pierādījumu nav nekādu,” uzsvēra Lembergs.

Lielākais kronis esot tāds, ka viņš it kā esot pētījis prokurora Mežsarga pārkāpumus: “To nedrīkstot. Tātad nevis nedrīkst pārkāpt likumu, bet gan par pārkāpumiem interesēties. Tomēr krutākais tiesas tiesiskajā pieejā – prokurors Mežsargs no 2008. gada pensijā. Tiesā – ne viņa celtā apsūdzība. Ar tiesvedību, protams nekāda sakara.”

“Jā, mani jāliekot cietumā, jo lieciniekiem esot uzstādījis nepareizus jautājumus un sniedzis nepareizas liecības, tā esot novilcinājis tiesu. Tātad man ar prokuroru un tiesu vispirms jāsaskaņo jautājumi un liecības, tikai pēc tam varu, drīkstu plēst muti. Tāds tiesiskums, tāda taisnīga tiesa. Teiksi – tā nedrīkst, nevar būt. Tev aizsūtīs tekstu (sprieduma) varēsi pārliecināties,” vēstulē sievai raksta Lembergs.

Kā zināms, Lembergs ir pārsūdzējis pirmās instances tiesas spriedumu, ar kuru viņam par piespriests piecu gadu cietumsods, kā arī mantas konfiskācija un 20 000 eiro liels sods.

Komentāri