Lembergs: Rokas nenolaižu un nenolaidīšu!

Latvijas priekšnieki bļaustās par cilvēktiesību ievērošanu kaimiņvalstīs, kaut paši rāda piemēru, kā pret politisko opozicionāru – Aivaru Lembergu – pielietot kriminālvajāšanu. Tāpēc nepadodos, intervijā “Ventas balsij” atzina politiķis Aivars Lembergs.

“Lai turētu apcietinājumā – jābūt pamatam. Pirmās instances tiesas spriedums nav pamats. Tāda pieeja ir atbilstīga Eiropas cilvēku pamattiesībām, kas ir izklāstīta konkrētos piemēros Eiropas Cilvēktiesību tiesas praksē un spriedumos. Ko tas nozīmē, var iepazīties svaigā tās spriedumā Višņevskis pret Latviju. Varat salīdzināt abus gadījumus – Višņevska un Lemberga. Proporcija 100:0. Pret mani pamats ir vienāds ar 0. Bet jūs atceraties Bordāna bļāvienu tiesai ar uzdevumu politiskās lietās lemt, kā izdevīgi Bordānam. Apmaiņā tiesnesi paaugstina amatā, arī algu paceļ. Dots devējam atdodas,” norādīja Lembergs.

Pēc viņa teiktā, lielākā cietēja ir ģimene: “Man ir labāki apstākļi nekā Starptautiskajā kosmosa stacijā. Vienīgi no veselības viedokļa es lidojumam kosmosā, nerunājot par Marsu vai Veneru, nederu. Šim ceļojumam neesmu ne trenēts, ne savācies, ne kāds man deva vārdu aizstāvēties. Izlēma aizmuguriski, kas atbilst Staļina standartiem, pat ne padomju. Paldies Bordānam un tiesai par rūpēm. Mani nesalauzīs!”

“Man nav pieņemams, ka, lai mani politiskā cīņā vinnētu, tiek izmantota klasiska totalitāra režīma pārbaudīta rīcība. Izvirzīt kriminālas apsūdzības un tās uzturēt kā valsts politikas dienaskārtību vairāk nekā divdesmit gadus. Cik ir cilvēku, kuri zina, par ko mani tiesā un par kādiem noziegumiem Rīgas tiesa – kā pirmā instance no trijām – piesprieda cietumsodu? Ļoti maz. Vai cilvēki zina, ka esmu cietumā par to, ka it kā pirms 26 gadiem izspiedu Lat Transnafta daļas no Bankas Baltija īpašnieka Aleksandra Laventa? Turklāt – viņš kukuļa spiešanu un došanu kategoriski noraida. Tiesa vienalga lemj – vainīgs. Tas ir tas pats, ka jūs notiesā par automašīnas zādzību, bet tās īpašnieks saka – nē, man nekas nav nozagts. Tiesa atbild – vainīgs. Kāds komentārs? Absurds. Bet politiski mērķi sasniegti! Visu to diriģē aiz okeāna Latvijas saimnieki, jo viņiem Latvijā politiķi ar savu galvu ir kaitīgi,” atzina politiķis.

Komentāri