Tiešsaistes diskusija par Latvijas augstākās izglītības nākotni

Trešdien, 2021. gada 29. septembrī, no plkst. 10.00 līdz 12.00 Izglītības un zinātnes ministrija aicina ikvienu sekot līdzi tiešsaistes diskusijai “Drosme mainīties – ceļš uz augstākās izglītības izcilību”. Diskusijas dalībnieki spriedīs par faktoriem, kas iezīmē augstākās izglītības kvalitāti, kā arī par instrumentiem, kurus izmantot, tuvinot Latvijas augstskolu sistēmu izcilībai un nodrošinot starptautisku konkurētspēju.

Pārmaiņas Latvijas augstākajā izglītībā pārdefinē augstskolu lomu – tām jākļūst par zināšanu centriem, kas ne tikai rada vidi efektīvām studijām un augsta līmeņa akadēmiskajai un pētnieciskajai darbībai, bet arī stimulē valsts ekonomisko attīstību. Šajā rudenī vairākas Latvijas augstskolas ir iekļuvušas prestižajā Times Higher Education reitingā – šādi fakti liecina, ka Latvijas augstskolām ir ievērojams attīstības potenciāls, kas jāstiprina un jāstimulē ar sistēmisku un mērķtiecīgu pārvaldību, motivējošu akadēmiskās karjeras attīstību, efektīvu studiju un zinātniskā darba organizāciju un atbilstošu nozares finansējumu.

Sarunas dalībnieki tiks aicināti apzināt riskus un definēt ieguvumus saistībā ar izmaiņām Latvijas augstskolu pārvaldībā, tai skaitā – docētāju akadēmiskās karjeras veidošanā, studiju darba organizēšanā, akadēmiskā personāla un studentu piesaistē un citās sfērās.  Diskusijā plānots iezīmēt soļu karti Latvijai ceļā uz pasaules labāko augstskolu TOP 500.

Diskusija tiek dalīta trīs tēmu blokos:

  • Drosme ieraudzīt nākotni – augstskolas kā zinātnes centri
  • Augstskolu sadarbība ar nozari – nevis vēlme, bet nepieciešamība
  • Lai paceltos no zemes, jānomet smagums – drosme mainīt augstskolu pārvaldības procesus

Lai izgaismotu galvenos jautājumus, kas saistīti ar pārmaiņām Latvijas augstākajā izglītībā un kopīgi rastu atbildes, kas reprezentē visas sabiedrības intereses, diskusijas dalībnieki pārstāv visdažādākās Latvijas augstākajā izglītībā iesaistīto “spēlētāju” grupas – izglītības un zinātnes politikas veidotājus, akadēmisko vidi, uzņēmējus, studentus. Diskusijā piedalās:

  • Dace Jansone, IZM  Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietniece augstākās izglītības jomā;
  • EnnoEnce, uzņēmējs, RTU Absolventu asociācijas priekšsēdētājs;
  • Indriķis Krams, Tartu Universitātes profesors un LU asociētais profesors;
  • Gatis Krūmiņš, Vidzemes augstskolas rektors;
  • Andrejs Vasiļjevs, valodas tehnoloģiju uzņēmuma “Tilde” līdzdibinātājs un valdes priekšsēdētājs;
  • Kristafers Zeiļuks, Latvijas Studentu apvienības vadītājs.

Saruna tiks straumēta tiešsaistē “Delfi” portālā https://www.delfi.lv/tiesraides/diskutes-par-latvijas-augstakas-izglitibas-nakotni.d?id=53616247 un IZM Facebook profilā: https://fb.me/e/1ecL1CfXL

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro