Lembergs: Ukrainai vajadzēja pievienoties NATO – tad karš beigtos

Nesen Viļņā noslēdzās NATO samits, kurš norisinājās laikā, kad Eiropa piedzīvo vissarežģītāko drošības situāciju pēdējās desmitgadēs. Viens no svarīgākajiem jautājumiem bija par turpmāko Eiropas atbalstu Ukrainai, kas šobrīd ierauta karā ar Krieviju. Lai arī alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs paziņoja, ka Ukraina ir tuvāk NATO nekā jebkad, alianse nav iesniegusi Ukrainai oficiālu uzaicinājumu pievienoties. To par gļēvulīgu soli nodevēja politiķis Aivars Lembergs.

Lembergs norādīja, ka Viļņas samitā NATO dalībvalstis vienbalsīgi sodīja Ukrainu, pasakot, ka “Ukraina karo un tāpēc Ukrainu neuzņems NATO.”

“Iznāk, ka Ukraina ir okupante, kara izraisītāja, bet tā taču nav patiesība. Es domāju, ka Ukraina bija jāuzņem NATO. Un tai bija jāizvirza ultimāts Krievijai, lai tā atbrīvo okupētās teritorijas. Tieši tā jārīkojas NATO, nevis gļēvi jābēg no atbildības par mieru pasaulē,” uzsvēra Lembergs.

Pēc viņa domām, Ukrainas uzņemšana NATO ir vienīgais ceļš, lai Krievijas karaspēks tiktu aizvākts no Ukrainas teritorijas. “Krievija nekaros ar NATO,” ir pārliecināts Lembergs.

Arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pauda nožēlu par to, ka Ukraina netika aicināta pievienoties NATO, salīdzinot to ar kandidatūru Eiropas Savienībā – sakot, ka kandidēšana nav dalība, bet tas ir skaidrs signāls, ka Ukraina ir neatkarīga valsts, kura ir tiesīga pati izlemt, kādu ceļu vēlas iet.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro