Lembergu mēģina pilnībā izolēt no ārpasaules

Ventspils mērs Aivars Lembergs vēstulē sievai paudis, ka tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) devis uzdevumu viņu maksimāli izolēt no ārpasaules.

“Kopš 4. marta neesmu saņēmis nevienu apskata sūtījumu. Tas vairs nevar būt netīšām. Runā, ka Bordāns devis uzdevumu: par manu maksimālu izolāciju no ārpasaules un strādā, lai pie manis kamerā atrastu ko neatļautu: narkotikas, telefonu, datoru, utml. Kaut kādi čaļi, kad staigāju krātiņā, iemeta kaut ko plastmasas kulītē. Protams, neņēmu un neņemšu. Sajūta, kā čūsku midzenī. Bet tas nenozīmē, ka administrācija vai bēdu brāļi izrādītu kaut mazāko nelabvēlību. Nē,” paudis Lembergs.

Kā zināms, Rīgas apgabaltiesas pilnais spriedums par t.s. Lemberga krimināllietu būs pieejams šī gada 22. jūnijā.

Tikai pēc pilnā spieduma saņemšanas 22. jūnijā aizstāvība uzzinās motivāciju, kāpēc Lembergam piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

“Tikai 22. jūnijā mēs uzzināsim, kādi tiesas rīcībā ir pierādījumi tam, kas liek uzskatīt, ka viņš izvairīsies no sprieduma izpildes. Pagaidām tādu pierādījumu nav. Arī prokurori tādus nav minējuši. Tiesa pati pēc savas iniciatīvas ir atradusi, ka ir apstākļi, kas liecina par to, ka viņš varētu izvairīties no sprieduma izpildes, un ka tam ir arī pierādījumi, nevis tikai pieņēmumi,” norādījis Lemberga advokāts Māris Grudulis.

Komentāri