Levits: Formālus ierobežojumus ir jāievieš ātrāk

Bažās par Covid-19 omikrona paveidu Valsts prezidents Egils Levits aicina nepulcēties svētkos. Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Levits norādīja, ka formāli ierobežojumi ir jāievieš agrāk.

“Manuprāt, mums ir jābūt piesardzīgiem. Valdība uzskata, ka par ierobežojumiem lems pēc svētkiem, bet ir jābūt piesardzīgiem un es domāju, ka formālus ierobežojumus ir jāievieš ātrāk,” sacīja levits.

Viņš aicināja atturēties no došanās uz pulcēšanās vietām. “Es domāju – jābūt stingrākiem noteikumiem attiecībā uz pulcēšanos,” sacīja Levits, piebilstot, ka valdībā viņa nostāja ir zināma.

Tomēr valdība rīkojusies pretēji, ļaujot tirdzniecības centriem strādāt arī brīvdienās un dievnamos pulcēties bez Covid-19 sertifikātiem. Levits atzina, to neatbalsta.

“Saeimas vairākums un valdība strādā kopā. Neveiksme ir tāda, ka uz Covid-19 ierobežojumiem divas reizes lēmumi tika pieņemti par vēlu. Šobrīd mēs riskējam ar to pašu,” sacīja prezidents.

Viņš norādīja, ka Covid-19 vīrusa omikrona paveids ir mainījis situāciju. Vēl novembrī tika lēsts, ka ar vīrusa delta variantu Latvijas spēs tikt galā ziemā un pavasarī. Taču vīrusa omikrona paveida dēļ nākas būt daudz piesardzīgākiem, jo tas ir lipīgāks.

Levits arī uzsvēra, ka aizvien ir būtiski saglabāt ierobežojumus attiecībā uz nevakcinētajiem iedzīvotājiem.

“Gribam nosvinēt Ziemassvētkus un Jaungadu, un tad jau ierobežojumi. Tie būs noteikti smagāki un ar smagākām sekām,” sacīja Levits.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro