NBS komandieris: Ukrainas civiliedzīvotāji gaida uzvaru

Šobrīd nav redzamas tādas plaša mēroga ofensīvas – ir pavisam cita operacionālā taktika, runājot par Krievijas karu Ukrainā, sacīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

“Frontes līnijas ir apstādinātas, tieši pateicoties ukraiņu drosmei, neskatoties uz to, ka zināmā mērā ir smago ieroču iztrūkums. Un te mēs redzam šo milzīgo pārliecību un gara spēku. Tā ir smaga situācija tieši no militārā viedokļa. Bet vēl smagāka situācija ir civiliedzīvotājiem. Civiliedzīvotājiem, kuri gaida uzvaru, kuri grib mieru, kuri grib celt savu ekonomiku un labklājību,” intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” norādīja Kalniņš.

Viņš atzina, ka “mēs nesagaidījām to, ko varētu redzēt pēc 2. Pasaules kara pieredzes, kad ir milzīga ofensīva, lielos plašumos ar lielu jaudu. Notiek pavisam citāda operacionālā taktika – graušanās iekšienē, taustīšanās.”

“Var redzēt daudzas īpatnības šajā kara vešanā no Krievijas puses, īpaši tās neelastīgajās darbībās. Viņi absolūti nemācās no savām iepriekšējām kļūdām. Atšķirībā no ukraiņiem, kuri ir elastīgi domāšanā, kara vešanā un mācās ļoti aktīvi. Tas strādā ukraiņu labā,” izteicās NBS komandieris.

Savukārt runājot par situāciju Latvijā, Kalniņš norādīja, ka Latvija faktiski ir pilnībā atteikusies no padomju laiku militārās tehnikas, pamazām to nomainot ar modernāku aprīkojumu: “No ekipējuma, bruņojuma viedokļa šodien ir daudz labāk nekā tas bija 2014. gadā. Mēs mācāmies, papildinām skaitlisko sastāvu. Sabiedrotie skaitliski palielina dalību, izvieto šeit nepieciešamo bruņojumu. Šobrīd Latvijā ir vairāk nekā 3000 sabiedroto karavīru.”

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro