Levits: Sabiedrības vienotība ir kļuvusi lielāka kopš Ukrainā notiekošā kara sākuma

Nav vienkārši panākt starptautiska tribunāla izveidi Krievijas noziegumu Ukrainā tiesāšanai, šorīt LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Latvijas prezidents Egils Levits.

“Galvenais ir politiskā griba izveidot šādu tribunālu. Šo politisko gribu mobilizēt rietumu sabiedrībās nav vienkārši. Latvija to dara ļoti intensīvi. Tur vēl ir zināms ceļš jāiet, jo jāpārliecina vēl krietni vairāk valstu,” sacīja Levits.

Viņš atzina, ka Apvienoto Nāciju Organizācijā (ANO) ir valstu grupa, kas mēģina šo jautājumu [par starptautiska tribunāla izveidi] virzīt uz priekšu: “Ir dažādas iespējas, kā to darīt – caur [ANO] Ģenerālo asambleju, pie kādas no starptautiskajām organizācijām vai arī uz līguma pamata starp dažādām valstīm. Bet, es domāju, nevajag no paša sākuma izslēgt vienu vai otru opciju, jāiet viss pēc kārtas cauri.”

“Es domāju, ka sabiedrības vienotība ir kļuvusi lielāka kopš kara sākuma, jo arvien vairāk cilvēku saprot, kurā pusē ir taisnība un kurā – netaisnība. Latviešu vairākums ir par palīdzību Ukrainai. Ukrainai jāuzvar – tā ir vienota doma Latvijai,” uzsvēra Levits.

Pēc viņa teiktā, tuvākajās nedēļās un mēnešos Ukrainai vajadzīgi ieroči un munīcija, lai izturētu Krievijas ofensīvu. “Ir pieņemti lēmumi dalībvalstīs, ka tiks dots viss, kas Ukrainai vajadzīgs. Tagad ir runa par to, kā nogādāt šo bruņojumu Ukrainai, kā sagatavot ukraiņu karavīrus,” piebilda prezidents.

Levits uzsvēra: “Domāju, ka mums šī iegūtā autoritāte ir arī jāizmanto turpmāk. Nedrīkst atslābt. Mums ir jāturpina ārpolitiskās aktivitātes un tās jāpalielina. Mums jābūt klāt tur, kur pieņem lēmumus. Turpinām šādā virzienā.”

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro