Nelabvēļi mēģina likt sprunguļus VID darbā, vēršoties pret iestādes ģenerāldirektori

Kopš Valsts ieņēmumu dienestu (VID) vada Ieva Jaunzeme, dienesta reputācija nenoliedzami ir uzlabojusies un VID kļuvis daudz tuvāks saviem klientiem – uzņēmējiem. Vienlaikus arī redzama liela pretestība Jaunzemes darbam, par ko liecina neglaimojošās publikācijas portālā “Pietiek”, kurās rakstīts par Jaunzemes amata priekšrocību izmantošanu it kā privātajiem mērķiem.

Publikācijas parakstījis kāds “Pietiek” lasītājs, mēģinot norādīt, ka Jaunzeme it kā izmantojot VID resursus savām personīgajām vajadzībām, kam gan nav nekādu pierādījumu – visi stāsti tikai “viena tante teica” līmenī.

Nevar izslēgt, ka šādus viedokļus pauž Jaunzemes nelabvēļi – savos krēslos aizsēdējušies ierēdņi, kuriem esošā VID vadība, kas beidzot liek arī reāli darboties, nav izdevīga.

Ja paskatāmies uz Valsts ieņēmumu dienesta darbu pēdējo gadu griezumā, tad tā neapšaubāmi ir uzlabojusies – dienests kļuvis savā darbā caurspīdīgāks, profesionālāks un uzņēmējiem daudz tuvāks. Jaunzeme ir pierādījusi sevi kā enerģiska vadītāja ar stratēģisku redzējumu, kura, atrodoties vadītājas amatā, demonstrē pārliecinošu un noturīgu sniegumu.

Īpaši tas izpaudies Covid-19 krīzes laikā, kad VID vajadzēja pierādīt, ka tas tik tiešām arī ievēro savu principu “Konsultē vispirms”. Liela daļa uzņēmēju atzīst, ka šajā laikā sajutuši VID pretimnākšanu, kas tiem bijis ļoti izšķiroši.

Pati Jaunzeme pirms stāšanās amatā pauda, ka Valsts ieņēmumu dienestam ir jāizvirza trīs prioritātes – ēnu ekonomika, digitalizācija un analītika. Viņa norādīja, ka sākotnēji uzņēmumi ir jākonsultē, jo labprātīga nodokļu nomaksa ir lētāka uzņēmējiem. Taču atkārtotu un ļaunprātīgu pārkāpumu gadījumos jāķeras pie sodīšanas. Un kā redzams – Jaunzeme arī pilda solīto.

Protams, vienmēr atradīsies tādi, kuri vēlēsies veltīt kritiku VID, bet vienmēr jāskatās, vai šādai kritikai ir arī pamats. Šoreiz, ja salīdzina iestādes darbu pie vairākiem iepriekšējiem vadītājiem, uzlabojumi dienesta darbā tik tiešām ir saskatāmi pat ar neapbruņotu aci.

Komentāri