Pētījums: vecāki visvairāk kritizē skolas par nepietiekamu caurviju prasmju attīstīšanu

Gandrīz trešdaļa jeb 28% vecāku Latvijā atzīst, ka ir ļoti apmierināti ar skolu, kuru apmeklē viņu bērns, taču vienlaikus vecāki norāda uz vairākiem aspektiem, kuri, viņuprāt, nav atbilstošā līmenī, liecina “Tele2” pētījums.

Vairāk nekā puse jeb 54% vecāku uzskata, ka skolas galvenais uzdevums ir sagatavot skolēnu tālākai dzīvei un attīstīt skolēnu caurviju prasmes, piemēram, kritiskā domāšana, lēmumu pieņemšana, sadarbība, pašiniciatīva, jaunrade. Taču tieši šis aspekts saņem arī lielāko vecāku kritiku – visvairāk vecāki (37%) skolas kritizē par to, ka tās nevelta pietiekami lielu uzmanību caurviju prasmēm. Tieši dažādas caurviju prasmes vecāki arī norāda kā to, ko visvairāk sagaida, ka viņu bērns būs apguvis pēc skolas absolvēšanas.

Šodien, 21. martā, plkst. 14.30 norisināsies pētījuma “Vecāku skolu izvēles kritēriji un gaidas” prezentācija un diskusija “Skola, kādu (iz)vēlamies”, kurā izglītības eksperti, politiķi, uzņēmēji un vecāki diskutēs par to, kāda ir ideālā skola. Pasākuma tiešraidi aicinām skatīties “Tele2” “Facebook” lapā.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro