Preču un pakalpojumu cenām pieaugot, seniori izvēlas noslēgt uztura līgumu

Kā liecina mazo un vidējo uzņēmumu aptauja, teju puse Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu plāno palielināt preču un pakalpojumu cenas. To pastiprināti izjūt arī seniori, kas atzīst – šajā laikā, kad preču cenas palielinās, pieaug elektrības un komunālie maksājumi, izdzīvot kļūst arvien grūtāk. Šaubas par nākotni ir viens no iemesliem, kāpēc arvien vairāk senioru izvēlas noslēgt uztura līgumu.

Lai kompensētu augošo resursu cenu un inflācijas radīto ietekmi, 43% Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu plāno palielināt preču un pakalpojumu cenas. “Diemžēl populārākais risinājums mazo un vidējo uzņēmumu vidū visās Baltijas valstīs ir pārziemot uz patērētāju rēķina, tomēr jārēķinās, ka arī patērētāju pirktspēja samazinās. Un ir uzņēmumi, kas, to apzinoties, meklē citus risinājumus, kā pārvarēt gaidāmos izaicinājumus,” aptaujas datus komentē SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars.

Kā uzsver “Uztura līgums” pārstāve Anda Zeltiņa, šāda situācija slikti ietekmē visu sabiedrību, taču visvairāk cenu pieaugumu sekas tomēŗ izjūt seniori ar nelieliem ieņēmumiem.

“Pieprasījums pēc uztura līguma tomēr liecina, ka liela daļa seniori ir gatavi rīkoties, lai dzīvotu labāk. Uztura līgums tiem nozīmē regulāru, beztermiņa finansiālu palīdzību jeb milzīgu atbalstu šajā situācijā,” skaidro A. Zeltiņa, turpinot, ka seniori to redz kā veidu, kā pārdzīvot ziemu un vairs nesatraukties par apkures, elektrības un citu veidu komunālajiem izdevumiem, kuru izmaksas šobrīd pārliecinoši pieaug.

Viņa uzsver, ka uztura līgums – tas ir drošs un Latvijas Republikas Civillikumā regulēts līguma veids, kā arī šāds beztermiņa līgums tiek slēgts tikai ar zvērināta notāra palīdzību, tādējādi izvairoties no iespējamajām neskaidrībām nākotnē.

Uztura līgums – tas ir mērķtiecīgs, ātra un atbildīgs atbalsts brīdī, kad pašreizējā pensija nesedz visas vajadzības, bet nevēlamies satraukties par nākotni. Parasti beztermiņa Uztura līgums tiek slēgts apmaiņā pret nekustamo īpašumu.

Plašāka informācija un pieteikuma anketa >>> https://pieteikums.lv/uztura-ligums

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro