“Zemnieku saeima”: Ir vietas, kur ražas praktiski vispār nav

Latvijā sējumu apdrošināšana vēl nav pietiekoši iedzīvināta – apdrošināti ir mazāk par 20% no visiem sējumiem, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” sacīja biedrības “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre.

“Informācija, kas mums ir šobrīd, piemēram, lielākais sējumu apdrošinātājs “LATRAPS” līdz vakar vakaram bija saņēmuši pieteikumus par 19 tūkstošiem hektāru no 100 saimniecībām. [..] Kopumā tie varētu būt 25-30 tūkstoši hektāru, kas ir vētras skarti,” sacīja Dzelzkalēja-Burmistre.

Viņa atzina: “Kopā Latvijā šī sējumu apdrošināšana nav pietiekoši iedzīvināta, tie ir mazliet mazāk par 20 % no visiem sējumiem, kas ir apdrošināti. Varbūt laime nelaimē, ka šajā reģionā – Zemgalē – sējumu apdrošināšana ir daudz plašāka.”

Vētras postījumi varētu mudināt lauksaimniekus plašāk izmantot apdrošinātāju pakalpojumus, tomēr pastāvot arī problēma – gan Latvijā, gan lielākajā daļā Eiropas valstu sējumu apdrošināšana, kas ir dārga, tiek subsidēta, bet šogad valsts atbalsts ir samazināts no 70% uz 50% no apdrošināšanas maksas.

Pēc viņas teiktā, par atbalsta samazināšanu varētu spriest tad, kad apdrošināto sējumu skaits sasniegtu vismaz 50 vai 60 procentu, un tad apdrošināšanas polises varētu kļūt lētākas.

Runājot par ražu, viņa pauda: “Ja mēs runājam par plašajām laukaugu kultūrām, tad nevaram tādu precīzu [ražas] prognozi vēl dot, jo šobrīd ir nokults mazāk par 20 % visā Latvijā. Arī tur, kur ir graudaugi kulti, tās ražas ļoti atšķiras. Ir vietas, kur ražas praktiski vispār nav.”

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro