Šlesers: Jaunajām partijām būs jācīnās pret 16 miljonu varas karteli

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) un Valsts prezidents Egils Levits nozaga 16 miljonus eiro no Valsts kases un sadalīja to partijām, lai nākamās Saeimas vēlēšanas nebūtu godīgas, komentējot Levita izteikumus, ka valsts finansējums partijām samazinājis “korupteļu” varu, sacīja politiķis Ainārs Šlesers.

Kā zināms, 13. Saeima pieņēma grozījumus Partiju finansēšanas likumā, nosakot, ka tie politiskie spēki, kuri saņēmuši vairāk nekā 2% vēlētāju atbalstu vēlēšanās, var saņemt noteiktu summu no valsts budžeta par katru saņemto balsi.

Lai arī Levits paziņojis, ka rudenī rosinās likumu labot, viņa ieskatā valsts budžeta finansējuma piešķiršana partijām bijis pareizais solis.

Šlesers gan tam nepiekrīt, norādot, ka “tā ir valsts nozagšana”.

“Neviena partija pirms vēlēšanām neteica saviem vēlētājiem, ka piesavināsies sev šos 16 miljonus eiro. Ja partijas būtu informējušas sabiedrību par šo nodomu, esmu pārliecināts, ka vēlēšanu rezultāts būtu bijis savādāks. Šo valsts nozagšanu var salīdzināt ar bankas aplaupīšanu, kad laupītāji ieiet bankā un piesavinās naudu, kura viņiem nepieder,” sacīja Šlesers.

Pēc viņa teiktā, tagad Levits domā, kā legalizēt šo valsts nozagšanu, uzlabojot likumu, kurš ir apdāvinājis partijas: “Levits saka, ka nauda ir jāatņem no KPV partijas, jo tā esot izjukusi. Vienlaicīgi viņš pasaka, ka pārējās partijas, kuras apmuļķoja vēlētājus, atkal tiks apdāvinātas ar vēl 16 miljoniem eiro nākamiem četriem gadiem!”

“Levits grib, lai neviena jauna partija netraucētu esošām partijām kontrolēt varu. Tāpēc likumā ir paredzēts, ka ikviena jauna partija drīkst piedalīties vēlēšanās piesaistot tikai 2,500 eiro no viena atbalstītāja. Rodas jautājums, kā var sacensties ar esošo varas karteli, ja viņiem ir 16 miljoni eiro, kurus partijas ar Levitu priekšgalā ir nozagušas no Valsts kases, apzogot nodokļu maksātājus! Nākamās vēlēšanas nebūs godīgas! Jaunām partijām būs jācīnās pret 16 miljonu varas karteli!” uzsvēra politiķis.

Viņš gan piebilda, ka esošo varas karteli ir iespējams uzvarēt: “Un mēs visi kopā uzvarēsim!”

Šlesers savai komandai aicina pievienoties cilvēkus, kuri vēlas, lai Latvija būtu bagāta un attīstīta valsts, cilvēkus, kuri negrib, lai mūsu bērniem un mazbērniem būtu jādzīvo ar 15 miljardu eiro parāda nastu, ko ir sarūpējusi Kariņa valdība, cilvēkus, kuri grib, lai Latvijai beidzot būtu profesionāla Saeima un valdība, kas spēj pieņemt lēmumus, neslēpjoties aiz ierēdņu mugurām.

Komentāri