Kučinskis: Drošības režīms būtu jāpastiprina, bet nekādas indikācijas, ka no Krievijas palielinātos bēgļu plūsma, nav

Nav indikāciju par bēgļu plūsmas pastiprināšanos no Krievijas, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (“Apvienotais saraksts”).

“Uz ārējās austrumu robežas nekādas izmaiņas netiek konstatētas. Protams, ziņas no Krievijas bija pietiekami satraucošas, lai drošības režīms būtu jāpastiprina, bet nekādas indikācijas, ka palielinātos bēgļu plūsma, nav,” sacīja Kučinskis.

Viņš norādīja: “Finišā jau vajadzēja būt labu brīdi atpakaļ, ja nebūt bijis pārtraukums. Bet no tā brīža, kad žoga izbūves process tika atjaunots, mēs ejam diezgan stingri pēc grafika. Liela daļa ir izbūvēta, bet žoga pabeigšana būs tikai nākamajā gadā.”

Lūgts vērtēt Krievijas algotņu grupējuma “Vagner” vadītāja Jevgeņija Prigožina iespējamo pārcelšanos uz Baltkrieviju, Kučinskis akcentēja, ka šobrīd pārsteidzīgus secinājumus nevajadzētu izdarīt, visi vēro situāciju Krievijā. “Baltkrievija mūs ir pieradinājusi būt modriem. Robežsargu iesaiste ir pietiekami liela. Mēs esam modri,” norādīja Kučinskis.

Savukārt militārais eksperts Igors Rajevs LTV pauda: “Pirmais secinājums, ka ne viss ir tik labi Krievijas “karalistē” un Putina režīmā. [..] Bet mēs neredzam, ka šis režīms būt kaut kā sašķobījies. Mēs redzam, ka apvērsuma mēģinājums ir beidzies tā, kā tas beidzas sarunās ar jebkuriem algotņiem.”

“Tā problēma ir tāda, ka mums visu laiku parādās kaut kādas rozā brilles uz acīm. Ja Prigožins aizietu līdz Maskavai, tur nebūtu nekādas demokrātiskās Krievijas, nebūtu kara pārtraukšana Ukrainā, nebūtu draudzība ar rietumiem. Mums jāskatās uz šīm lietām reālistiski,” pauda eksperts.

“Es domāju, ka galvenā problēma ir 1. jūlijs, kad jāpārskata līgumu ar “Vagner” organizāciju, kur viens no punktiem ir pilnīga viņu pāriešana Aizsardzības ministrijas pakļautībā. Jo tagad viņi bija it kā Krievijas AM pakļautībā, bet tomēr darbojās neatkarīgi. Tas, kas notika, ir uz labu, jo “Vagner” bija ļoti bīstama militārā vienība, kura parādīja pietiekoši labu efektivitāti šajā karā. Ja tā tiks iekļauta Krievijas armijā, tā degradēs, jo krievu armija visas tās “pozitīvās” tendences nolīdzinās,” sacīja Rajevs.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro