Lembergs: Bordāna paziņojumi apliecina viņa līdzdalību tiesas sprieduma sastādīšanā

Latvijas tieslietu ministrs un Tieslietu padomes loceklis Jānis Bordāns (JKP) ir atzinis tiešu dalību Rīgas apgabaltiesas lēmumā par manu apcietināšanu, paziņojis Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Lembergs žurnālistiem norāda uz Bordāna interviju portālā BNN.lv, kurā ministrs atzinies tiešā dalībā Rīgas apgabaltiesai pieņemot lēmumu par nenotiesātā Ventspils mēra apcietināšanu.

“Bordāns apgalvo, ka “Rīgas apgabaltiesa ļoti pamatoti ir piemērojusi pašu bargāko drošības līdzekli – apcietinājumu”,” norādīja politiķis.

Viņš atgādināja, ka Rīgas apgabaltiesa 22. februāra spriedumā nav norādījusi nekādu apcietinājuma ne juridisko, ne faktoloģisko pamatojumu, lai arī šāda pamatojuma nepieciešamību nosaka starptautiskās cilvēktiesības un Eiropas Cilvēktiesību tiesas prakse.

“Tieslietu ministra Bordāna paziņojums, ka visbargākā drošības līdzekļa – apcietinājuma – piemērošana pret Lembergu ir “ļoti pamatota”, viennozīmīgi pierāda Tieslietu padomes locekļa Bordāna līdzdalību tiesas sprieduma sastādīšanā, tai skaitā par apcietinājuma piemērošanu,” uzsvēra Lembergs.

Viņa ieskatā, šādā situācijā nav grūti prognozēt arī lietas tālāko virzību Latvijas tiesās – sākot no Rīgas apgabaltiesas līdz Satversmes tiesai: “Parādes komandiera prasības ir vispār zināmas.”

Pēc Lemberga teiktā, Bordāna atzīšanās skaidri apstiprina tiesnešu aptaujas rezultātu – 71% tiesnešu uzskata, ka Tieslietu ministrija negatīvi ietekmē tiesu sistēmas neatkarību. “Latvijā tiesas nav objektīvas un neatkarīgas. Tieslietu padomes loceklis Bordāns to lieliski pierāda,” uzsvēra Lembergs, kurš apcietinājumā atrodas jau gandrīz trīs mēnešus.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro