Pašvaldībās, kurās skolu tīkls tika sakārtots, algu pieaugums pedagogiem ir nozīmīgs, šorīt LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs (JV).
“Tajās pašvaldībās, kur ir veiktas izglītības sistēmas reformas, skolu tīkla sakārtošana, ir tiešām nozīmīgs algu pieaugums, to skolotāji jūt. Protams, ir pašvaldības, kur nekas nav darīts. Tur tas pieaugums nav tik liels,” norādīja Reirs.
Viņš uzsvēra: “Ja parasti Izglītības un zinātnes ministrija saņēma vidēji 30-40 miljonus jaunu līdzekļu katru gadu, tad šajā budžetā ir 169 miljoni, no kuriem vismaz divtik, cik katru gadu, tika novirzīts skolu pedagogiem. Pētīsim detalizēti komisijā, kā tas var sanākt, ka ir divreiz lielāks pieaugums, bet tiek sacelta šāda ažiotāža, kas nekādā veidā nesekmē tālākas reformas izglītības sistēmā, skolu tīkla sakārtošanu.
Savukārt runājot par izdevumiem citās nozarēs, Reirs pauda: “Situācija Ukrainā pierāda, ka vissvarīgākais tomēr ir drošība. Ļoti svarīgi ir, lai būtu skaidra un saprotama aizsardzības sistēma un nebūtu vājo posmu. Ja nebūs drošības, nebūs arī medicīnas, izglītības un dzīves līmeņa paaugstinājuma. Redzam, kas notiek Ukrainā,” sacīja Reirs.
Viņš norādīja, ka katru gadu tiek pieprasīti apmēram divi miljardi jaunu līdzekļu: “Bet līdzekļu ir tik, cik to ir. Vairāk nekā 200 miljoni sadalīti jaunām prioritātēm – reti kurā budžetā ir bijušas tādas iespējas. Runājot par līdzekļu sadalījumu, vienmēr saka, ka ir par maz.”
Kā zināms, nesaņemot no valdības un nozares ministrijas skaidru vēstījumu pildīt pedagogiem dotos solījumus un novirzīt konkrētus valsts budžeta līdzekļus pedagogu atalgojuma celšanai un darba slodzes sabalansēšanai, LIZDA Padome vienbalsīgi lēmusi dot valdībai laiku līdz 15. martam, lai tomēr dažādos normatīvajos aktos iestrādātu grozījumus par streika prasību izpildi. Ja mēneša laikā tas netiks izdarīts, 24. aprīlī ar vērienīgu protesta gājienu tiks uzsākts Vislatvijas pedagogu streiks.