“Uztura līgums” pārstāve: Par uztura līgumu nav pieejama pietiekama informācija, lai gan šobrīd to noslēgt ir īpaši aktuāli

Lai arī uztura līguma institūts ir ļoti ērts un izdevīgs ieņēmumu veids senioriem, kuriem nav tuvinieku vai kuriem nepieciešami papildus iztikas līdzekļi, ne visi seniori par iespēju noslēgt uztura līgumu ir informēti, atzīst “Uztura līgums” pārstāve Anda Zeltiņa.

“Mūsdienu dzīves dārdzība ir pamudinājusi seniorus arvien biežāk noslēgt uztura līgumu, kas nozīmē, ka senioram tiek sniegta regulāra, beztermiņa finansiāla palīdzība. Parasti šāds līgums tiek slēgts apmaiņā pret nekustamo īpašumu, kas bieži vien ir arī tas, kas sagādā negaidītus tēriņus. Noslēdzot uztura līgumu vairs nav tik ļoti jāsatraucas par pārtikas cenām veikalos, komunālajiem maksājumiem un medikamentu izdevumiem, jo šis finansiālais atbalsts palīdz segt dažādus sadārdzinājumus. Protams, no katra seniora individuāli ir atkarīgs, kā viņš šos līdzekļus tērē, taču prakse rāda, ka lielākoties runa ir tieši par dzīves sadārdzinājumu un pamatvajadzību segšanu,” skaidro A. Zeltiņa.

Vienlaikus viņa norāda, ka daudzi vecāka gājuma cilvēki nemaz nav informēti par šādu iespēju slēgt uztura līgumu, kaut gan šāda iespēja ir paredzēta Civillikumā jau kopš 1937. gada: “Iemeslus atliek vien minēt. Iespējams, ka pašvaldībām nav izdevīgi par to informēt, jo izdevīgāk tiem ir īpašumu par parādiem atņemt. Tiešām grūti pateikt, kāpēc par to netiek runāts vairāk, ņemot vērā, ka šobrīd, kad pieaug inflācija, tas varētu daudziem būt ļoti aktuāli.”

Viņa uzsver, ka uztura līgums – tas ir drošs un uzticams, jo šāds beztermiņa līgums tiek slēgts tikai ar zvērināta notāra palīdzību, tādējādi izvairoties no iespējamajām neskaidrībām nākotnē.

Plašāka informācija >>> https://pieteikums.lv/uztura-ligums

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro